Home > Uncategorized > Görsel efektlerin arkasındaki Türk Ömer Gürkan

Görsel efektlerin arkasındaki Türk Ömer Gürkan

Ömer Gürkan, Los Angeles’ta görsel efekt uzmanı olarak çalışıyor.

Ömer Gürkan, Türkiye’de aldığı görsel iletişim tasarım eğitiminden sonra gittiği Los Angeles’ta dünyaca ünlü dizilerin görsel efektini yapıyor.

Ömer Gürkan’la geçen kış Los Angeles seyahatimde tanıştım. Hepimizin ağzının suyu akarak izlediği HBO dizisi Westworld’ün görsel efektlerini yapıyordu. Bizim için büyük olay ama kendisi bunu oldukça sıradan bir şey olarak anlatıyordu. Mütevazılık güzel şey! Sohbet ettikçe aynı okuldan mezun olduğumuzu öğrendim. Fakat o sınırları aşmak ve şansını evrensel alanda denemek istemiş.

Ömer Gürkan; İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı mezunu. 4 yıl önce rotayı Los Angeles’a kırmış ve Gnomon Visual Effect Okulu’nda 3D visual effects (Üç boyutlu görsel efekt) eğitimi almış. Okulunda pek çok ödül kazanmış. 2017’de mezun olan Gürkan; ShadeVFX’te 3D generalist olarak iş hayatına başlamış. Ardında da Westworld (HBO), Lost in Space (Netflix), The First (Hulu) gibi büyük dizilere görsel efektler yapmaya başlamış. Halen de aynı şirkete çalışmaya devam ediyor. Böyle yeteneklere alkış tutmak gerekiyor. Yolun açık olsun Ömer Gürkan…Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *