Çiğdem Aygün: “Canım Keriman, onu çok seviyorum!"

DİZİ 20.05.2021, 15:09
Çiğdem Aygün: “Canım Keriman, onu çok seviyorum!"

TRT 1 ekranlarına geldiği ilk günden bu yana izleyicilerin gönüllerini fetheden Gönül Dağı, samimi sıcakkanlı Anadolu insanının yaşamlarından kesitleri yansıtan etkileyici hikayesi ve ilginç karakterleriyle de ilgi odağı oluyor. Dizinin en sevilen karakterlerinden Keriman’ı sanat dünyasının genç ve başarılı isimlerinden Çiğdem Aygün canlandırıyor.

Temiz kalpli, sevimli, müzik tutkunu, samimi bir Anadolu kızı olan Keriman karakterini canlandırmaktan büyük mutluluk duyduğunu vurgulayan Aygün, şöyle devam ediyor: “Canım Keriman! Onu çok seviyorum… Keriman oynanması çok zevkli bir karakter, bir oyuncu olarak oyuncaklı bir karakter… Dürüst, tatlı, bazen naif, bazen öfkeli ama bunun yanında her insan gibi bazı eksik yanları var, yenildiği şeyler var… Mesela onun yenildiği şey de başkalarının gözünden nasıl göründüğü… Aslında hepimizin içinde olan şey gibi…

İlk bölümlerde Naciye’leri, Cevriye’leri çatlatmak istemesi, onlardan daha iyi bir düğün yapmak istemesi, hep ‘daha’yı istemesi aslında onun yenildiği ve dönüştüğü yer… Tabii daha naif ve sevimli bir yerden olsa da öfke hallerine  kapıldı… Ama Keriman’ın hep istediği bir şey vardı aslında mutlu olmak ve bazen onu ararken elimizden kaçırıyoruz… Keriman da belki onu kaçırdı ve sonra tüm yaşadıklarından sonra aslında mutluluğun yanında olduğunu, daha iyi, daha görkemli, daha zengin olmakla alakası olmadığını anladı, güzel bir dönüşüm geçirdi….”

Dizide, Selami ve Keriman’ın çok güzel bir ikili olduklarını, hem hal ve hareketleriyle hem de müzik sevdalarıyla izleyicilerin gönüllerinde taht kurduklarını kaydeden Çiğdem Aygün şunları söylüyor:

“Keriman ve Selami birbirlerini çok seviyorlar. Birçok engellerle ve olaylarla karşılaştılar ancak pes etmediler. Sevgilerine inanıp birlikte devam etmeyi seçtiler. Ailelerinin itirazlarına rağmen engellerle amansız bir şekilde savaşarak, kaçarak evlendiler. Bu güzel, büyük aşka, birbirini seven iki insana çok fazla karşı çıkılamayacağını düşünüyorum… Dürüst, samimi, içten  bu çifti izleyiciler de çok sevdi. Selami’nin ve Keriman’ın birlikte söyledikleri türküler de büyük ilgi gördü…”

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!