Numan aklanmak için karalanıyor!

DİZİ 18.02.2022, 13:52 18.02.2022, 16:32
Numan aklanmak için karalanıyor!

TRT 1’in yeni dizisi Hacı Bayram-ı Veli'nin hayatının anlatıldığı “Aşkın Yolculuğu Hacı Bayram-ı Veli” bu akşam saat 20.00’de ikinci bölümüyle ekranlara geliyor.

Dizide, mahkeme Numan’ı suçlu bulmuştur. Numan bu olayın gerçeği yansıtmadığını ve iftira olduğunu düşünmektedir. Mahkeme kanıt olmasa dahi ispat edildiğini savunmaktadır. Bir yandan Tahsin Efendi ortada bir şaibe bile olsa bu şekilde medrese öğretimine devam edemeyeceğini düşünür. Rüstem ise Numan’ı tanımasından dolayı bu ortada ki şaibeye imkan dahi vermez. Ancak Numan ortada olmadığı için sermüderrislik makamına geçmesinin önü açılacaktır. İstemese de bu durum ona fırsat vermiştir.

Numan’ın sermüderrisliği askıya alınmışken bu üzerinde ki bela gölgesi sebebiyle medrese derslerinden de mahrum kalacaktır. Numan olayın iç yüzünü ortaya çıkarmak ve aklanmak adına her yerde yüzü yaralı olan adamı; Karaca Halil’ aramaktadır. Numan’ın derslerine girememesi talebesi Sinan’ı da çok üzmüş, Peçenek Bey’i Mevlüd Bey’den yardım istemiştir. Bu arada Ayşe Hatun, Numan ile bir kez daha karşılaşır, eşkıyaların peşine düşer. Olaylar bu şekilde devam ederken Ayşe Hatun ve Altınçiçek’e yolda başka bir eşkıya grubu pusu kurar. Ayşe Hatun bu arbedede yara alır ve babası dışarı çıkmasını yasaklar. Öte yandan Molla Rüstem ise kendini sermüderrisliğe hazırlamaktadır.

Yorumlar (0)