Twozero Ventures BluTV'ye yatırım yaptı

GÜNDEM 20.01.2021, 15:33 21.01.2021, 12:03
Twozero Ventures BluTV'ye yatırım yaptı

Dün Amerikan dünya devi Discovery'nin yüzde 35 hissesine ortak olduğu BluTV'ye bugün bir yatırım daha geldi. Dünya gazetesinde yer alan habere göre, Twozero Ventures, reklamsız, online dizi ve video izleme platformu BluTV'ye yüzde 2,77 oranında hissedar oldu. Böylece Twozero Ventures, Discovery ile birlikte BluTV'nin yatırımcıları arasına katıldı.

Doğan Holding çatısı altında kuruculuğunu Aydın Doğan Yalçındağ'ın yaptığı BluTV'ye yatırım yapan Twozero Ventures Kurucu Ortağı Yiğit Arslan ilk yatırımcılar arasında yer almaktan mutlu olduğunu söyledi: "Aydın Doğan Yalçındağ liderliğindeki BluTV ekibi medya sektörünün geleceğini yeniden tanımlarken, 2020 yılında başlattığımız işlemi sonuçlandırarak ilk finansal yatırımcı olmaktan gurur duyuyoruz. Twozero Ventures olarak spor, medya ve eğlence sektörlerinde büyüme aşamasındaki teknoloji girişimlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Discovery'nin BluTV'ye katılmasıyla, bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz tüm yatırımlarda doğru alanlara yöneldiğimizi bir kez daha görmüş olduk."

Online video izleme platformu BluTV zaman ve mekan farketmeden, birbirinden farklı dizi, film ve canlı yayının izlenmesini sağlayan internet televizyonu olarak hizmet veriyor. Dünya çapında Türkçe ve Arapça konuşan tüm izleyicilere ulaşan şirket, 2016'daki lansmanından bu yana, orijinal içeriklere ve teknolojiye odaklanması ve 10 bin saatten fazla yerli ve yabancı içeriğiyle ciddi bir büyüme gösterdi.

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?