Arter, 4 haftalık seminerini çevrimiçi ortama taşıyacak

Arter, Sena Başöz’ün “Çağdaş Sanat: Giriş – Gelişme – Süreç” başlıklı dört haftalık seminerini çevrimiçi ortama taşıyarak Öğrenme Programı’nın uzun soluklu programlarına devam ediyor.

KÜLTÜR SANAT 06.05.2020, 16:15
Arter, 4 haftalık seminerini çevrimiçi ortama taşıyacak

Katılımcılara çağdaş sanat yapıtlarını yorumlarken kullanabilecekleri eleştirel ve yaratıcı araçlar sunmayı amaçlayan “Çağdaş Sanat: Giriş – Gelişme – Süreç”, 12 Mayıs Salı akşamı başlayarak dört hafta boyunca her salı 19:00-20:30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek.

Sena Başöz tarafından verilen dört haftalık çevrimiçi “Çağdaş Sanat: Giriş – Gelişme – Süreç” semineri, çağdaş sanat dünyasının aktörlerini, terim ve kavramlarını tanıtarak başlayacak. 20. yüzyılın temel tartışmalarına zemin oluşturan hazır nesne kullanımı, kavramsal sanat, minimalizm, Fluxus gibi farklı sanatsal tavır ve akımlar, yapıtlar üzerinden ele alınacak. Arter Koleksiyonu’nda yer alan yapıtlardan bir seçkiyi de barındıran örneklerle; sanatçının değişen rolü, yapıt ve izleyici arasındaki ilişkinin dönüşümü, süreç odaklı ve katılımla şekillenen sanat pratikleri aracılığıyla tartışmaya açılacak. Katılımcıların katkı ve sorularıyla şekillenecek seminer, çağdaş sanat yapıtlarını yorumlarken başvurulabilecek eleştirel ve yaratıcı araçlar sunmayı amaçlıyor.

“Çağdaş Sanat: Giriş – Gelişme – Süreç” semineri 12, 19, 26 Mayıs ve 2 Haziran 2020 Salı günleri, 19:00–20:30 saatleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Dört hafta sürecek seminere katılmak için biletler@arter.org.tr adresi üzerinden kayıt yaptırılabilir.

Yorumlar (0)