DasDas'ta bu hafta tiyatro şöleni var

KÜLTÜR SANAT 18.10.2021, 22:51 18.10.2021, 22:57
DasDas'ta bu hafta tiyatro şöleni var

Bu hafta DasDas, tiyatroseverlere sevilen oyunlarından oluşan zengin bir program sunuyor. Yeni hafta Metin Akpınar süpervizörlüğündeki ‘Deli Bayramı’ ile başlıyor. Yönetmenliğini Metin Akpınar ile Mert Fırat’ın yaptığı oyunda DasDas’ı ele geçiren deliler, hafızalara kazınacak bir komediyi seyircilere sunuyor. Zengin kadrosunda Alper Baytekin, Ayşegül Cengiz, Büşra Alnıtemiz, Cansu Boz, Didem Balçın, Erdi Güçlü, Hande Özkurt, Kadir Burak Baydar, Mert Fırat, Nila Fırat, Özgün Aydın, Tunahan Çilingir ve Volkan Yosunlu’yu bir araya getiren ‘Deli Bayramı’, bu akşam ve 25 Ekim akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de oynanıyor.

20 Ekim ve 27 Ekim akşamları 20.30’da ‘Vahşet Tanrısı’ DasDas Sahne’de perdelerini açıyor. Binnur Kaya, Dolunay Soysert, Güven Kıraç ve Levent Ülgen’i aynı sahnede buluşturan Yasmina Reza imzalı oyun, uzlaşmak için bir araya gelen ebeveynlerin hikayesini seyirciye aktarıyor.

Geçtiğimiz hafta prömiyer yapan, William Shakespeare imzalı ‘Romeo & Juliet’, düşman ailelerin çocuklarının birbirlerine olan büyük aşkını tiyatroseverlere anlatmaya bu hafta da devam ediyor. Ayberk Aladar, Barış Gönenen, Başak Kıvılcım Ertanoğlu, Can Avcı, Ceren Boz, Deniz Can Aktaş, Erdem Akakçe, Ertuğrul Gümrükçüoğlu, Hülya Gülşen, Naz Çağla Irmak, Onur Tanyeri, Sinan Gülşen ve Ümit Erlim’in kadrosunda yer aldığı oyun, Mert Fırat ile Nagihan Gürkan yönetmenliğinde sahneye taşınıyor. Bu eşsiz tragedya, 22 Ekim ve 23 Ekim akşamları 20.30’da DasDas Sahne’de oynanacak.

Kaan Sekban, 10 yıl boyunca çalıştığı kurumsal hayatı bırakmasının ardından plaza hayatından cast ajanslarına, beyaz yaka dramlarından sosyal medyadaki davranış bozukluklarına kadar günümüzde karşılaştığımız birçok konuyu eğlenceli ve komik bir dille sahne taşıyor. ‘Kaan Sekban Saçmalar’, 24 Ekim günü 17.00’de DasDas’ta.

Can Yılmaz ile Zafer Algöz’ün ‘Burda Olan Burda Kalır’ adlı iki kişilik stand-up gösterileri 26 Ekim akşamı 20.30’da seyirciyle buluşuyor. Kahkahanın eksik olmayacağı bir şov sunan ikili,  herkese keyifli bir akşam yaşatacak.

Bu hafta, Zengin Mutfağı’ ile sona eriyor. Şener Şen’in 40 yıl sonra aynı rolle sahnelere döndüğü oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketinin zengin bir ailenin mutfağına yansımasını konu alıyor. Şener Şen’e, Gizem Ergün, Kutay Sandıkçı, Onay Kaya ve Uğur Arda Başkan’ın eşlik ettiği ‘Anadolu Efes Katkılarıyla: Zengin Mutfağı’, 28 Ekim ve 29 Ekim akşamları 20.30’da DasDas’ta sahneleniyor.

Yorumlar (0)