Faruk Sade Sanat Fonu başvuru tarihi uzatıldı

2017’den bu yana sanatın farklı disiplinlerinden sanatçıları desteklemek amacıyla verilen Faruk Sade Sanat Fonu için bu yılki başvurular 30 Haziran’a uzatıldı.

KÜLTÜR SANAT 26.04.2020, 15:02
Faruk Sade Sanat Fonu başvuru tarihi uzatıldı

Galeri Siyah Beyaz'ın kurucusu Faruk Sade’nin 2016 yılında hayatını kaybetmesinin ardından Sade Ailesi tarafından 2017 yılından beri 35 yaş altı sanatın farklı disiplinlerinden genç sanatçı ve araştırmacıları desteklemek üzere hayata geçirilen Faruk Sade Sanat Fonu’nun (FSSF) başvuru tarihi 30 Haziran 2020 tarihine kadar uzatıldı. 

Fona başvuru şartları:

FSSF 35 yaş altı, orta seviyede İngilizce bilen; özellikle yurtdışında olmak üzere sanatçı stüdyoları, asistanlık, atölye çalışmaları veya sanatsal her türlü etkinliğe katılmak isteyen adayların önerilerine açıktır.
Özellikle araştırma ve sanat/sanatçı programları desteklenir.
Yalnızca 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış adaylar desteklenir.
Sergi prodüksiyonu ve eser üretimi desteklenmez.
Aynı proje için başka bir fondan destek alanlar desteklenmez.
Ek görüşme gerekli görüldüğü takdirde gerçekleştirilebilir ve ek belge talep edilebilir. 

Başvurularda sanatçının çalıştığı disiplin belirtilmesi, portfolyo sunumu yapılarak motivasyon alanlarının açıklanması bekleniyor. Sanatçı bir etkinliğe katılmak için fona başvuruyorsa bu etkinliğin hangisi olduğunu belirtmeli, etkinliğin sanatçıyı hangi anlamlarda değiştireceğini anlatmalı ve her türlü proje için de zamanlama ve bütçe detayı eklenmeli.

Yorumlar (0)