Fringe Festival Institut français İstanbul’da

KÜLTÜR SANAT 21.02.2022, 10:42 21.02.2022, 16:52
Fringe Festival Institut français İstanbul’da

Istanbul Fringe Festival ve Institut français İstanbul, Şubat ayında Fransa’dan Théâtre Sauve Qui Peut (Le TSQP) ekibini ağırlıyor. Ekip, Frank Wedekind'in, Lulu - A Monster Tragedy eserinden ilham alan Je t’appellerais Eve (I Will Call You Eve) gösterimiyle, 24 ve 25 Şubat tarihlerinde Institut français İstanbul’da seyirciyle buluşacak. 

Je t'appellerais Eve, ilhamını Frank Wedekind'in, Lulu - A Monster Tragedy adlı eserindeki korkunç özgür ruhu kendi çöküşünü tetikleyecek bir kadın güzelliği idealini, ilham perisini canlandıran oyunundan alıyor. Lulu'nun yansıttığı kadın imajını, kadın olmanın nasıl öldürücü olabileceğini sorgulayan oyun, farklı sanat disiplinlerini ve mediumları iç içe geçiren farklı tiyatro tekniklerini deneyerek, duygular ve sembollere dayanan yeni bir dil yaratıyor.

Orijinal metni (Eva Schumacher), müziği (Caroline Martin) ve oyunculuğu aynı anda, uzun süre zihinlerde iz bırakacak canlı görüntüler oluşturmak amacıyla üretilen Je t'appellerais Eve, 24 ve 25 Şubat’ta, saat 20.00’de Institut français İstanbul’da Fransızca olarak ve Türkçe üst yazı ile sahnelenecek.

Yorumlar (0)