Sağlık çalışanları ve tıp öğrencilerine özel dans atölyesi

KÜLTÜR SANAT 09.03.2021, 11:58 09.03.2021, 15:04
Sağlık çalışanları ve tıp öğrencilerine özel dans atölyesi

Kundura Sahne’nin sağlık çalışanlarına ve tıp öğrencilerine yönelik hazırlanan somatik farkındalık ve dans atölyesi “İçinde Yaşadığım Mekân: Beden” devam ediyor. Dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna’nın konsept, içerik ve eğitmenliğinde tasarlanan ve her ayın son pazar günü gerçekleşen atölye bu ay ayrıca, Tıp Bayramı’na özel olarak 14 Mart’ta da çevrimiçi ve ücretsiz yapılacak.

Pandemi sürecinin yükünü omuzlarında taşıyan sağlık çalışanlarının yanı sıra tıp öğrencilerine yönelik gerçekleşecek atölye, katılımcıların bütünsellik, karmaşıklık ve bağlantısallık ilişkisini sağlama, kinestetik zekâyı kuvvetlendirme ve bedenlerini rahatlatmayı amaçlıyor. Katılım formu ve detaylar beykozkundura.com'da!

Kundura Sahne’nin dans sanatçısı, koreograf ve akademisyen Tuğçe Ulugün Tuna tarafından düzenlenen somatik farkındalık ve dans atölyesi “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden” devam ediyor. Her ayın son Pazar günü gerçekleşen ve sağlık çalışanlarının yanı sıra tıp öğrencilerine yönelik düzenlenen atölye, Tıp Bayramı’na özel 14 Mart Pazar günü Zoom üzerinden çevrimiçi gerçekleşecek.

Konsept, içerik ve eğitmenliği Tuğçe Ulugün Tuna tarafından oluşturulan “İçinde Yaşadığım Mekan: Beden”, özellikle sağlık çalışanları için tasarlanarak ücretsiz gerçekleşiyor. Pandemi koşullarının yükünü omuzlarında taşıyan sağlık çalışanlarına somatik farkındalık yaratmayı amaçlayan atölye; katılımcıların bedenlerinde bütünsellik ve bağlantısallık ilişkisini sağlama, kinestetik zekâyı kuvvetlendirme ve bedenlerini rahatlamasını amaçlıyor.

14 Mart Pazar günü beykozkundura.com'da yayınlanacak Zoom linki üzerinden 10:30-12:30 saatlerinde arasında düzenlenecek atölye, 28 Mart ve 25 Nisan Pazar günleri de gerçekleşecek.

K

Yorumlar (0)
10°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Bir Zamanlar Kıbrıs'ta favori karakterin kim?
Bir Zamanlar Kıbrıs'ta favori karakterin kim?