“Sevmek Zamanı”, MUBI’nin “Klasiklere Övgü” projesiyle Kadıköy sokaklarında

KÜLTÜR SANAT 08.09.2021, 13:43 08.09.2021, 13:45
“Sevmek Zamanı”, MUBI’nin “Klasiklere Övgü” projesiyle Kadıköy sokaklarında

Milyonlarca sinemaseveri aynı çatı altında buluşturan dijital platform MUBI, illüstratör ve sokak sanatçısı Furkan Nuka Birgün ve yaratıcı tasarım projelerini hayata geçiren Gökhan Yücel’le bir araya gelerek, Kadıköy sokaklarına sinemamızın en unutulmaz imgelerinden birini nakşediyor.

Furkan Nuka Birgün’ün büyük usta Metin Erksan’ın başyapıtlarından SEVMEK ZAMANI’ndan ilham alan mural çalışması, Kadıköy, Moda, Rıza Paşa Sokak, 33 numarada, nostaljik tramvayın Moda caddesini kestiği yollardan birinde ziyaretinizi bekliyor.

Kadıköy Belediyesi’nin destekleriyle 6 Eylül’de tamamlanan proje, bu unutulmaz klasiğin hafızamıza kazıdığı “Ben resmine âşığım, ölünceye kadar da onu seveceğim” repliğiyle birlikte, Erksan’ın aşk, suret ve hakikat üzerine düşünen filminin ruhunu sokağa taşıyor.

Kreatif ajans Fikr’et ile işbirliği içinde yürütülen “Klasiklere Övgü” projesi kapsamında, Erksan’ın SEVMEK ZAMANI da dahil olmak üzere sinemamızın pek çok başyapıtı MUBI’de seyirciyle buluşacak, bu klasiklerle özdeşleşmiş imgeler, afişler, günümüzün en önemli illüstrasyon sanatçıları tarafından yeniden yorumlanacak.

Yorumlar (0)
24
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?