The Kites, Paris'te iki yeni şarkı kaydetti

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up projesi kapsamında, Red Bull Müzik Stüdyoları'nda Paris’te kayıt yapmaya hak kazanan grup The Kites oldu.

KÜLTÜR SANAT 03.05.2020, 15:40
The Kites, Paris'te iki yeni şarkı kaydetti

Yeni neslin yetenekli ve genç müzisyenlerini destekleyen Red Bull Warm Up’ın yedinci yılında; proje sonunda Red Bull Müzik Stüdyoları’nda kayıt yapma şansı yakalayan The Kites oldu.

İstanbul'da Tan Deliorman ve Ozan Erverdi tarafından kurulan 'The Kites', birçok türü  bir uyum içinde derliyor. Funk, rock ve füzyonu parçalarının temeline koyuyor, Woodstock ruhunu caz hissiyatı ile harmanlıyor. Afrobeat'ten psikedelik rock'a kadar birçok müzik türünü sentezleyen bir tür ortaya çıkaran ikili, kısa sürede adından sıkça bahsettirmeyi başardı. The Kites, başta Red Bull Music Festival Istanbul olmak üzere birçok önemli etkinlikte sahne aldı.

Red Bull’un tam donanımlı müzik stüdyolarında kayıt yapma şansı yakalayan ikili, Paris’te iki yeni şarkılar kaydetti. Fransa yolculuklarından önce RedBull.com’a bir röportaj veren The Kites, iki parçayı burada kaydettiklerini açıkladı. İkili, “Red Bull Müzik Stüdyoları, Paris'teki kayıt bizim için yeni bir kapı, farklı bir deneyim. İkinci stüdyo albümümüzden iki parçayı, New Generation Jungle ve Breakdown Club’ı, istediğimiz enstrümanlarla ve donanımla kaydedecek olmak çok güzel” diye konuştu. 

7 yıldır devam eden Red Bull Warm Up, bugüne kadar Yüzyüzeyken Konuşuruz, Nilipek., Bubituzak, Nova Norda, The Away Days, Rain Lab, Al'York, Ethnique Punch gibi birçok ismi de ağırladı.

Yorumlar (0)