Türkiye'nin ilk dijital piyano festivali gün sayıyor

KÜLTÜR SANAT 14.10.2020, 08:58 14.10.2020, 13:24
Türkiye'nin ilk dijital piyano festivali gün sayıyor

Gedik Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfına bağlı çalışmalarını sürdüren İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat, dijital ortamda bir Piyano Festivali düzenleyecek.  21 Ekim 2020 - 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek festivale dünyaca ünlü festivallerde yer almış, önemli yarışmalarda ödül almış piyanistler piyano literatürünün en önemli bestecilerini yorumlayacak.

Festivalin açılışını sanatçı Gülsin Onay, Beethoven’ın Waldstein Sonatı ile gerçekleştirecek. Performans, 21 Ekim 2020 tarihinde gösterilecek.

Festivalde yer alacak piyanistler ve yorumlayacakları besteciler şu şekilde; Gülsin Onay (L.v. Beethoven), Gökhan Aybulus (S.Rachmaninov), Özgür Ünaldı (W.A. Mozart), Emre Elivar (F. Schubert), Emre Şen (F.Chopin), Başar Can Kıvrak (C. Franck), Tayfun İlhan (F.Liszt), İraz Yıldız (C.Debussy), Cem Babacan (M.Mussorgsky), Elif Akar Kosman (R.Schumann), Özgün Gülhan (M.Ravel), Jerfi Aji (A.Scriabin), İris Şentürker (J.S.Bach), Çağdaş Özkan (A.Scarlatti), Hande Dalkılıç (U.C. Erkin)

İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat Sosyal Medya hesaplarında online yayınlanacak festivalde sanatçılarla röportajlar, besteciler üzerine söyleşiler ve 30 dakikalık resitaller yer alacak.

Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!