"Artık ölmeyi kabul etmiyoruz!"

MAGAZİN 28.07.2020, 13:36 29.07.2020, 14:06
"Artık ölmeyi kabul etmiyoruz!"

Ünlü oyuncu Tuba Büyüküstün, kadına şiddet olaylarına sessiz kalmadı ve yaptığı paylaşımla yargı mensuplarını görev başına çağırdı. İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmenin tartışıldığı bu dönemde, kadın oyuncular bu duruma karşı çıkıyor. “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” sloganı da bu kampanya çerçevesinde sıklıkla kullanıldı.

Tuba Büyüküstün de sosyal medya hesabından çarpıcı bir mesaj yayınladı.

Büyüküstün'ün kadına şiddete şu sözlerle isyan etti: "Yüzyıllardır maddi, manevi, görünen, görünmeyen her türlü şiddete rağmen, erkeklere göre düzenlenen toplum kurallarına rağmen tam da buradayız. Varoluşun tam kalbinde.

Sagduyunun, öngörünün, yaratımın, sevginin olduğu yerde el ele, sırtsırta, göz göze, kalp kalbe… Bedenimiz bize ait, kalbimiz bize, ruhumuz bize ait. Hiç kimsenin dokunmaya hakkı yok. Hiç bir birey üzerimizde hak sahibi değildir,olamaz. Olması da mümkün değildir. Yüzyıllarca farklı farklı toplumlarda kadınlar cezalandırıldılar, yasaklara boğuldular, katledildiler. Sadece bazı erk bireylerin yetersizlikleri, öz güvensizlikleri, sapkınlıkları, hastalıklı beyinleri yüzünden.

Kifayetsiz varoluşların faturası kadınların kaderi olamaz. Devletler, yasalar haklarımızı korumak zorunda. Artık ölmeyi kabul etmiyoruz!! Ne bedenimizin, ne ruhumuzun, ne de kalbimizin ölmesini… Yargının herkesin gördüğüne gözünü açmasını ve artık gerekeni yapmasını talep ediyoruz."

Yorumlar (0)
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?