"İçine bir tutam Demet koyuyorum"

MAGAZİN 25.06.2020, 13:49 26.06.2020, 09:27
"İçine bir tutam Demet koyuyorum"

YouTube programı “Senaryo Sohbetleri”ne katılan usta oyuncu Demet Akbağ, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle yanıtladı. “Rolünüzü neye göre seçersiniz?” sorusuna cevap veren Demet Akbağ, “Hikâyeyi okuduğum zaman o rol zaten beni bir şekilde etkilemeyi başarır ve kendini seçtirir” cevabını verdi.

Akbağ, oyunculuğa dair görüşlerine şu cümlelerle devam ettirdi: “Farklı karakterleri keşfetmeyi, onlara bir şey söyletmeyi ve onları anlamaya çalışmaya çok önem veriyorum. Oynayacağım kadın karakter her seferinde çevremdeki birilerinin karışımı oluyor. Bir oyuncu için olmazsa olmazlardan biri de hiç kuşku yok ki mizah anlayışıdır.

Zamanlama ve mizah anlayışı bir oyuncunun en büyük zenginliğidir. Bu perspektiften baktığınızda oynadığınız karakter tek boyutlu olmaktan çıkıp çok boyutlu hale dönüşür”.

Her oyunda ve her filmde bir şey öğrendiğini söyleyen Akbağ, sözlerini şöyle sürdürdü: “Role büründüğüm her karakterde bir şeyi fark ederim ve bulurum kendimde. Karakter ne olursa olsun ben mutlaka içine bir tutam gerçek ‘Demet' koyuyorum. Onun sırrı orada gizli. Bunu harmanladığın zaman o karakter yaşar.”

Yorumlar (0)
25°
açık
Günün Anketi Tümü
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!