Özer Arkun: "Darp iddiası gerçek dışı"

MAGAZİN 09.07.2020, 12:56 10.07.2020, 10:03
Özer Arkun: "Darp iddiası gerçek dışı"

Rubato grubu sanatçılarından Özer Arkun'un kız arkadaşını darp ettiği ileri sürülmüş, genç kadın, savcılığa verdiği şikayet dilekçesinde yaşadığı dehşeti anlatmıştı. Özer Arkun cephesinden iddialara yanıt geldi.

Arkun'un avukatı yaptığı basın açıklamasıyla iddiaların asılsız olduğunu belirtti.

İşte söz konusu açıklama:

"Sanatçımız Özer Arkun hakkında eski kız arkadaşı B. Y. tarafından yapılan asılsız suçlamaları basın vasıtasıyla öğrenmiş bulunmaktayız. Konuya dair şaşkınlığımız sonsuzdur, ancak B.Y. tarafından verilen ifade gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu iddiaların tümü asılsız, kurgu ve gerçek dışıdır.

Evliliğe doğru giden bir ilişkinin son dönemlerinde ikili fikren ve ruhen anlaşamamaları nedeniyle ayrılık kararı almıştır. Yeniden birlikte olmaları konusunda B.Y. tarafından uzun süredir baskı gören Özer Arkun’a yine B.Y. barışma gerçekleşmezse söz konusu şiddet suçlamasıyla kendisine iftira atacağını, halk nezdinde rezil edeceğini açıkça belirtmiştir.

B.Y. ' in evin içinde geçirdiği kaza sonucu yaralanmasına rağmen bu kazayı ilişkisi bittikten ve üstünden aylar geçtikten sonra adeta şiddete uğramış, eski sevgilisi tarafından darp edilmiş gibi lanse etmesi, söz konusu kaza sonrası evde, özel alanda çektiği videoları yayınlamak için bekletmesi art niyetlidir.

Toplumumuzda özellikle bu dönemde “kadına karşı şiddet” haberleri bu kadar gündemdeyken bu konunun bu şekilde lanse edilmesinde de ne yazık ki fırsat arayışı söz konusudur.

Sanatçımız Özer Arkun konu ile ilgili son derece üzgün ve şaşkındır. Otuz yıllık müzik kariyeri ile tanınan usta bir müzisyen olan Arkun’un yargısız infaza maruz kalmaması için gerekli tüm belgeler yargıya sunulacaktır.

Bundan sonraki süreci hukuki yollarla takip ederek gerekli bilgilendirmeler kamuoyuna yapılacaktır.

Konunun hassasiyeti nedeniyle süreci ve yargının vereceği kararı hep birlikte izleyeceğiz.

Dikkat ve özeninizi önemle rica ederiz.

Av. Faruk Çelik"

Yorumlar (0)