Tenet'in gişe rakamı belli oldu

SİNEMA 31.08.2020, 10:36 31.08.2020, 11:12
Tenet'in gişe rakamı belli oldu

Pandemi süreci boyunca tüm gözlerin çevrildiği Tenet, 26 Ağustos'ta seyirciyle buluştu. Christopher Nolan'ın yeni filmi, dünyanın içerisinde bulunduğu mevcut koşullar içerisinde birtakım yeniliklerle geldi.

Alışılagelmişin dışında 26 Ağustos'ta ABD'den önce başka ülkelerde vizyona giren Tenet'in; elde ettiği hasılat, seyirci sayısı gibi gişe verilerinin sonradan belirlenen belirlenecek bir tarihe kadar paylaşılmayacağı açıklandı.

Warner Bros. Türkiye'nin konuya dair bilgilendirme metninde "Türkiye dahil filmin 26 Ağustos tarihinde vizyona gireceği tüm ülkelerde geçerli olmak üzere; Tenet filmine ait ön gösterim, haftasonu, haftalık, vb. gişe verileri açıklanmayacaktır. Filme ait gişe verileri Warner Bros. Int’l açıklamasının ardından daha ileri bir tarihte paylaşılacaktır" denildi.

Buna rağmen Box Office verilerine göre film 53 milyon dolar gişe rakamı elde etti.  41 ülkede seyirciyle buluşan film, bu hafta sonu; İngiltere'de 7.1 milyon dolar, Fransa'da 6.7 milyon dolar, Kore'de 5.1 milyon dolar, Almanya'da ise 4.2 milyon dolar gişe rakamına ulaştı.

Önünümüzdeki hafta sonu, ABD, Rusya ve Çin'de de vizyona girecek Christopher Nolan imzalı Tenet, suç ve bilim-kurgu türlerini harmanlayan, atmosferiyle Inception'ı anımsatan bir ajan filmi. Filmin başrollerinde Robert Pattinson, John David Washington, Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh bulunuyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?