Bol ödüllü “Deha” TV'de ilk kez TRT 1'de

TV 29.08.2022, 15:35 30.08.2022, 09:55
Bol ödüllü “Deha” TV'de ilk kez TRT 1'de

Başrollerde Chris Evans ve çocuk oyuncu Mckenna Grace’in başarılı performanslarıyla seyirciyi etkileyen aile draması "Deha" filmi, bu akşam saat 20.00’de televizyonda ilk kez TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Filmin kadrosunda Octavia Spencer, Jenny Slate, Lindsay Duncan, Keir O'Donnell, Julie Ann Emery gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosunu Tom Flynn üstlenirken, yönetmen koltuğunda oldukça beğeni toplayan “Aşkın (500) Günü” filminin de yönetmenliğini yapmış Marc Webb oturuyor.

Hayatı başarısızlıklarla dolu olan Frank Adler aile namına oldukça yalnız bir adamdır. Tek mutluluğu, Florida kırsalında yeğeni Mary'yi büyütmekte olmaktır. Uzun bir süre evde eğitim alan Mary'nin okula başlamasıyla birlikte bir gerçek su yüzüne çıkar. Mary yetenekli ve çok zeki bir çocuktur. Ancak zorluklar bununla sınırlı kalmayacaktır. Frank, Mary'nin annesi Evelyn ile kızı büyütme konusunda bir velayet savaşına girmek zorunda kalacaktır.

NAACP Image Ödülleri’nde “Film Dalında En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanan film, “Phoenix Film Critics Society Awards”, “Heartland Film” ve “Deauville Film Festivali”nde yarışarak toplam 6 ödülün sahibi olmuştu.

Yorumlar (0)