"Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu" ekranda olacak

TV 04.06.2021, 21:19 05.06.2021, 15:24
"Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu" ekranda olacak

Türk spor tarihine damga vuran Naim Süleymanoğlu'nun hayatını anlatan Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu bu akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında yayınlanacak.

Halterde aşılması güç, neredeyse imkansız başarılara imza atan, “Dünyanın En İyi Sporcusu” seçilen efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatı büyük bir ilgi ile izlenecek. Ülkemiz ve dünya spor tarihine adını altın harflerle yazdıran efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun hayatını anlatan filmin yapımcılığını Dijital Sanatlar Yapımevi, yönetmenliğini Özer Feyzioğlu, senaryosunu Barış Pirhasan yazarken, Filmin müziklerinde Fahir Atakoğlu imzası bulunuyor. 'Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu filminin

Danışmanlığını ise Naim Süleymanoğlu gibi halter sporuna emek vermiş, olimpiyat şampiyonu sporcular yetiştirmiş olan abisi Muharrem Süleymanoğlu yaptı.

Bulgaristan’da başlayan ve Türkiye’ye uzanan NAİM filminde sinema, tiyatro ve televizyon dünyasının değerli isimleri de rol aldı. Yetenekli ve genç oyuncu Hayat Van Eck’in efsanevi sporcu Naim Süleymanoğlu’nu canlandırdığı filmde Yetkin Dikinciler babası, Selen Öztürk annesi, Gürkan Uygun ise halter sporuna yeteneğini fark eden ve onu adım adım dünya arenasına taşıyan ilk antrenörü Enver Türkileri olarak rol alıyor. Filmde ayrıca; Renan Bilek, Barış Kıralioğlu, Uğur Güneş, Bülent Alkış, İsmail Hacıoğlu, Mehmet Esen, Evren Erler, Mustafa Kırantepe ve Kerem Atabeyoğlu da rol alıyor.

Spor kariyerine 47 Dünya Rekoru, üç farklı olimpiyatta kazandığı 3 Olimpiyat Altın Madalyası, 6 Avrupa Şampiyonluğu ile 7 tane Dünya Şampiyonluğu ve nice başarılar sığdıran Naim Süleymanoğlu, kendi ağırlığının üç katı ağırlık kaldırabilen tek sporcu olarak da tarihe geçti. İlk Dünya Rekoru’na imza attığında 15 yaşındaydı. Türkiye’ye güreş dışında olimpiyatlarda altın madalya kazandıran ilk sporcu da Naim Süleymanoğlu olurken ardında kırılması imkansız rekorlar bıraktı.

Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!