Dünyanın müziği haziranda TRT Müzik’te

TV 04.06.2021, 10:09 04.06.2021, 17:14
Dünyanın müziği haziranda TRT Müzik’te

TRT Müzik, haziran ayında izleyicilerini dünya müzikleri ile buluşturuyor. Dünyaca ünlü sanatçıların unutulmaz performansları TRT Müzik ekranlarına taşınıyor.

TRT Müzik, dünyaya müziği ile damga vurmuş sanatçıları izleyicisi ile buluşturmaya devam ediyor. Haziran ayında dünyaca ünlü isimler tarihe damga vuran performansları ile TRT Müzik ekranlarına geliyor. Pavarotti konseri ile başlayacak konserler serisi David Garrett, Andrea Bocelli ve Brezilya Senfoni Orkestrası ile devam edecek.

Pavarotti’yi dünyaca ünlü tenorlar yorumluyor

Pavarotti’nin ölümünün onuncu yılı olan 2017’de Verona’da gerçekleştirilen “Pavarotti Anma Konseri”nde Pavarotti’nin besteleri ve seslendirmiş olduğu şarkılar ünlü sanatçılar tarafından yorumlanıyor. Andrea Bocelli, Zucchero, Giorgia, Fiorella Mannoia, Nek, Massimo Ranieri, Eros Ramazzotti ve çeşitli tenorların katıldığı bu unutulmaz konser izleyemeyenler ve yeniden izlemek isteyenler için 6 Haziran Pazar saat 11.00’de TRT Müzik ekranında olacak.

Rock ve klasik müziğin muhteşem harmanı: David Garrett

Dünyaca ünlü keman virtüözü David Garrett’in 2019 yılında, İtalya’nın Verona şehrinde vermiş olduğu konseriyse 11 Haziran Cuma günü saat 23.45’te ekranlara gelecek.

David Garrett bu konserinde dünya turnesine çıkışının 10. yılını kutluyor. Konserde grubu ile birlikte tüm hünerlerini sergileyen David Garrett, Queen, AC/DC gibi önemli rock gruplarının şarkılarını klasik müzik ile harmanlayarak büyülü bir harmoni ile izleyenlerini etkisi altına alıyor. Unlimited albümünden bestelerine de yer veren sanatçı unutulmaz bir müzik ziyafeti sunuyor.

Andrea Bocelli Central Park’ta

Dünyaca ünlü İtalyan tenor ve söz yazarı Andrea Bocelli’nin Central Park’ta verdiği etkileyici konseri izlemek isteyenlerse 13 Haziran Pazar günü TRT Müzik ekranında buluşacak.

2011 yılında gerçekleşen ve Amerikalılar için olduğu kadar Bocelli için de önemli olan konserde sanatçı, dünyanın en ünlü parkında dünyaca ünlü sanatçılarla bir araya gelerek görkemli bir konsere imza atıyor. Andrea Bocelli, New York City’de verdiği bu konserde yıldız sanatçıları sıra ile sahneye davet ederek düet yapıyor ve tüm dünyada bu konserin konuşulmasını sağlıyor.

Andrea Bocelli Central Park Konseri, 13 Haziran Pazar günü saat 11.00’de TRT Müzik ekranında olacak.

Brezilya Senfoni Orkestrası ve Brezilya Opera Korosu’nun Rio konseri nefes kesecek

TRT Müzik’in yayınlayacağı konserler serisinin son konseri Brezilya Senfoni Orkestrası ve Brezilya Opera Korosu’nun Rio’da vermiş oldukları etkileyici konser olacak. 2014 yılında Brezilya’da yapılan Dünya Kupası’nın galasında gerçekleşen konser tüm müzikseverleri TRT Müzik ekranına davet ediyor.

Konserde, orkestra şefi Eugene Kohn’nın hazırladığı Brezilyalı tenorlar, ünlü bestecilerin bestelerini sunuyor. Orkestra şefi Eugene Kohn, Carlos Gomez, Villa Lobos besteleri Brezilya Senfoni Orkestrası ve Brezilya Opera Korosu tarafından yorumlanıyor. Çeşitli enstrümanların klasik müzik ile harmanlanması bu konserin unutulmaz konserler arasında yer almasını sağlıyor.

Brezilya Senfoni Orkestrası Rio Konseri, 18 Haziran Cuma saat 23.45’te TRT Müzik ekranında müzikseverlerle buluşacak.

  • 6 Haziran Pazar 11.00 Pavarotti Anma Konseri
  • 11 Haziran Cuma 23.45 David Garrett Verona Konseri
  • 13 Haziran Pazar 11.00 Andrea Bocelli Central Park Konseri
  • 18 Haziran Cuma 23.45 Brezilya Senfoni Orkestrası Rio Konseri
Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?