RTÜK isim vermeden uyardı: Görev başındayız

TV 28.09.2020, 11:12 28.09.2020, 12:08
RTÜK isim vermeden uyardı: Görev başındayız

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), bir televizyon kanalında yayınlanan ve tepki çeken program hakkında açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, "Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Son günlerde bir TV programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulumuz töhmet altında bırakılmakta ve ‘RTÜK nerede?’ benzeri sorular, gerek basın aracılığıyla gerekse sosyal medya üzerinden dile getirilmektedir. Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kalmaktadır" denildi.

Gereken yapılıyor

RTÜK’ün görevinin başında olduğunu vurgulayan açıklamada, “7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır” ifadeleri kullanıldı. 

RTÜK, daha önceki duyuruların aksine kanalın ve programın adını vermedi. Öte yandan “RTÜK nerede” etiketi ATV’de yayınlanan Esra Erol’un programı Esra Erol’da için Twitter’da açılmıştı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?