TRT 2 İLE BÜTÜN HAFTA SANAT DOLU

TRT 2, sanat dolu programlarını ekrana getirmeye devam ediyor. Özel programlar, konserler ve gösterilerle izleyicilere bir kültür şöleni yaşatıyor.

TV 27.04.2020, 11:02
TRT 2 İLE BÜTÜN HAFTA SANAT DOLU

TRT 2, sanat dolu programlarını ekrana getirmeye devam ediyor. Özel programlar, konserler ve gösterilerle izleyicilere bir kültür şöleni yaşatıyor.

Konser Zamanı: İlahiler Senfonisi

İzmir Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde, şef Emin Güven Yaşlıçam yönetimindeki İlahiler Senfonisi ile birçok kıymetli ilahinin icrasını 1 Mayıs Cuma akşamı saat 20.15’te TRT 2’de ekrana gelecek. Itri Efendi'den, Yunus Emre’ye, Pir Sultan Abdal’dan, Kul Nesimi'ye uzanan en çok bilinen ve sevilen ilahilerden oluşan seçki, İzmir Festival Orkestrası ve Korosu eşliğinde seslendirilecek

Yabancı sinemada bu hafta: Amiral ve Çavdar Tarlasındaki Asi

Amiral (Admiral) - 1 Mayıs Cuma 21.30

TV'de ilk kez yayınlanacak olan Amiral, Rus tarihinin çok tartışılan kişiliklerinden Amiral Alexander Kolchak'ın hayatını anlatan 2008 yapımı bir Rus filmi.

I.Dünya Savaşı’nda Rus Kraliyet Donanması’nda görevli Amiral iken Bolşevik Devrimi’nin ardından Beyaz Ordu’nun komutasına geçip Bolşevik’lere karşı savaşan Aleksandr Vasiliyevich Kolchak’ın duygusal ilişkisini konu edinen film; aynı zamanda Rus tarihine farklı bir açıdan yaklaşıyor. Bazı kitleler tarafından Bolşevik Devrimi’ni ve Komünist Yönetimi yanlı bir şekilde eleştirdiği iddia edilen film, aynı kitlelerce vatan haini olarak addedilen Amiral Kolchak’ı kahraman olarak gösteriyor olması sebebiyle tepkilere yol açtı. 9 Ekim 2008 tarihinde Rusya'da gösterime giren, altı milyondan fazla kişi tarafından izlenen film eleştirilerin yanında oyuncuların performanslarıyla beğeni topladı.

Çavdar Tarlasındaki Asi (Rebel In The Rye) – 2 Mayıs Cumartesi 21.30

TV'de ilk kez yayınlanacak olan Çavdar Tarlasındaki Asi, 2017 yapımı bir Amerikan biyografik dram filmi.

Dünya prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yapan Çavdar Tarlasındaki Asi, hem Salinger’ın kariyerinin, hem de dünya edebiyatının başyapıtlarından Çavdar Tarlasındaki Çocuklar romanını yazışı ekseninde, yazarın gençlik yıllarını ve pek de fazla bilinmeyen, ancak kendisine ağır bir travma kazandıran 2. Dünya Savaşı sırasında cephede geçirdiği günleri anlatıyor.

Yorumlar (0)