Ucuz etin yahnisi yavan olur

TV 06.09.2020, 00:15 07.09.2020, 10:21
Ucuz etin yahnisi yavan olur

Sezon resmen açıldı. Açıldı açılmasına da pandemi sağlık bakanının deyimiyle “ilk dalganın ikinci pikine” ulaştı. Her gün vaka sayısı artıyor, vefat haberleri yüreğimizi yakıyor. Durum böyle iken haftanın 6 günü 18 saat mesai verilen dizi setleri nasıl devam edecek? Ya da etmeli mi...

Tam bir dilemma. İnsan olarak kalbim etmemeli diyor; ama ekonomik ve psikolojik etkenleri de hesaba kattığımda hayat devam etmeli diyor. Umalım da alınan tedbirler yeterli olsun. Dizi setlerinden gelecek ilk pozitif vaka haberi sektörü zora sokar. Hayırlısı, bunu da yaşayıp görmek varmış.

Yeni İşler

Ekranda yeni işler de dahil kuvvetli bir kadın draması ben göremedim. Endüstrinin en önemli kaldıracının yurt dışı satışlar olduğunu düşündüğümüzde yapımcıların -yeni ya da eski nesil- önlerindeki tabloyu tam olarak okuyabildikleri kanaatinde değilim. TV kanalları keza öyle. Ekonomik kaygılarla yeniden yapılandırılan kanal yönetimleri televizyonculukta ne derece yeterli hamle yapabildiler ya da yapabilecekler şu an için şüpheli. Gerçekten hiç bir kanalda güçlü bir kadın dramasının olmamasını anlamak çok mümkün değil. 

Prototip yaparken biraz derse de çalışmak gerekir kanaatimce.

Yenilikler

Yeni birliktelikler iyidir. Yenilik heyecan verir. Verir de yeni insanlarla yenilik iyidir. Yeni fikirlerle yenilik olur, girişim olur, yaratım olur. Eskilerden karma yapıp da yenilik diye sunmaya kalkarsanız o yahni olur. Ucuz etin yahnisi de yavan olur.

Habercilik ve yeni haber kanalları

Yeni haber kanalları yoldaymış. Ülkemizde tematik kanal para kazanmaz, hele ki haber kanalı bu bollukta başa başı rüyasında göremez. O halde ajandada başka bir şeyler var. 

Aklıma ilk gelen Fox. Ana haber spikeri gidince bakalım ne yapacaklar. Şimdi göreceğiz vizyoner bir hamle mi yapacaklar, yoksa durumu idare mi edecekler? Ben Fox yönetimindeki arkadaşlarımızın hepsini severim, takdir ederim. Ama bu sınav önemli. İzleyelim, görelim.

Yeni kanalların yatırımcıları kimler peki?

Elbette, isimler belli ama zamanı gelince yazarız.

Duyduğuma göre Birand ekolü 32. Gün ekibi de gümbür gümbür geliyor. Şimdilik bu kadar.

Sevgiyle ve sağlıkla kalın.

Yorumlar (0)
21°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?