Home > Köşe Yazıları > Ekim’de kanalların durumu ne?

Ekim’de kanalların durumu ne?

[mp_row]

[mp_span col=”12″]

[mp_image id=”2405″ size=”full” link_type=”custom_url” link=”#” target=”false” align=”left”]

[/mp_span]

[/mp_row]

[mp_row]

[mp_span col=”12″ classes=”motopress-space”]

[mp_space]

[/mp_span]

[/mp_row]

[mp_row]

[mp_span col=”12″]

[mp_text]

Eylül ayını kötü geçiren televizyon kanallarının ekimde yüzü güldü mü? 1 Kasım’da açıklanan ve 8 televizyon kanalının ekim ayı verilerine göre kazanan Kanal D oldu.Kanal D, Tüm Gün’de (02.00- 01.59) ve Prime Time’da (20.00-23.00) hem Tüm Kişiler’de, hem de AB’de birinci oldu. Anlayacağınız, Kanal D ekim ayında yayınladığı Ulan İstanbul, Küçük Ağa, Hayat Yolunda, Benim Adım Gültepe, Yalan Dünya, Kurtlar Vadisi Pusu, Arka Sokaklar, Güllerin Savaşı ve Urfalıyam Ezelden dizileriyle zirveye oturdu. Star TV, eylül ayına göre yükselişe geçti. Kanal, Tüm Gün’de Tüm Kişiler’de 2’nci, Prime Time’da ise üçüncülük koltuğuna oturdu. Star TV, AB’de Tüm Gün’de 3’üncü, Prime Time’da 2’nci olabildi. Yani Reaksiyon, Kaderimin Yazıldığı Gün, Güzel Köylü, Aşktan Kaçılmaz, Aramızda Kalsın, Kurt Seyit ve Şura, Medcezir, Sil Baştan ve Gönül İşleri dizileriyle yükselişte.
TRT 1 düşüşünü sürdürüyor
Fox TV, eylül ayında sürpriz çıkış yapmıştı. Ekimde ise Tüm Gün’de Tüm Kişiler’de 3’üncü, AB’de 4’üncü oldu. Prime Time’da ise yani Emanet, Kadim Dostum, Kocamın Ailesi, Karagül, Kiraz Mevsimi ve O Hayat Benim’le ekim ayında Tüm Kişiler’de 2’nci, AB’de 4’üncü kanal oldu.Atv düşüşünü sürdürüyor. Kanal, Tüm Kişiler’de, hem Tüm Gün’de, hem de Prime-Time’da 5’inci kanal. AB’de ise Tüm Gün’de yine 5’inci ama Prime Time’da 6’ncı. Atv dizileriyle kan kaybediyor. Ekim ayında yayınlanan Karadayı, Kaçak, Kara Para Aşk, Üç Arkadaş, Diğer Yarım, Beyaz Karanfil, Kertenkele, Kalp Hırsızı ve Bugünün Saraylısı kanalın ortalamasını yükseltemedi. TRT 1, Tüm Kişiler’de Tüm Gün’de 7’nci, Prime Time’da 8’inci olabildi. AB’de hem Tüm Gün’de, hem de Prime Time’da 7’nci kanal. TRT 1, önceki senelerini mumla arıyor. Yayınladığı Beni Böyle Sev, Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Yeşil Deniz, Kızılelma, Hayat Ağacı, Yedikule Hayat Yokuşu ve Şimdi Onlar Düşünsün dizileriyle ilk 5’e giremiyor. Samanyolu TV, Tüm Kişiler’de Tüm Gün’de 6, Prime Time’da 7, AB’de ise hem Tüm Gün’de, hem de Prime Time’da 8’inci kanal oldu. Ötesiz İnsanlar, Nizama Adanmış Ruhlar, Yetim Gönüllüler, Küçük Kıyamet, Sungurlar ve Küçük Gelin’le sadece 2 gün varlık gösterebiliyor.
TV 8 beşinci kanal oldu
TV8, Tüm Kişiler’de Tüm Gün’de sonuncu yani 8’inci, AB’de 6’ncı kanal oldu. Prime Time’da yani O Ses Türkiye, Kaçak Gelinler, Yetenek Sizsiniz Türkiye ve Kel Alaka ile Tüm Kişiler’de 6’ncı, AB’de 5’inci kanal oldu. Bu ay sürprizi Show TV yaptı. Kanal, Tüm Gün’de Tüm Kişiler’de 4, AB’de 2’nci kanal oldu. Prime Time’da yani Ah Neriman, Türk filmleri, Yılanların Öcü, Güldür Güldür, Fatih Harbiye ve Bu Tarz Benim Eleme Gecesi’yle Tüm Kişiler’de 4’üncü, Prime Time’da 3’üncü kanal oldu. Sonuçlar ortada. Prime Time’a en çok para harcayan Kanal D zirvede. Onu Star ve Fox takip ediyor. Ama Show TV’nin yükselişi ve elinde çok fazla dizi olmaması başka bir gerçeği ortaya koyuyor. Mesele iyi planlamayla kanalın ortalamasını da yükseltmeyi bilmekmiş.

[/mp_text]

[/mp_span]

[/mp_row]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *