Netflix belgeseli Twin Flames: Tehlikeli Sularda Aşk izleyicileri dehşete düşürdü

BELGESEL 21.11.2023, 17:37
Netflix belgeseli Twin Flames: Tehlikeli Sularda Aşk izleyicileri dehşete düşürdü

Toplam 2 saat 53 dakikalık Netflix belgeseli Twin Flames: Tehlikeli Sularda Aşk (Escaping Twin Flames), sosyal medya kullanıcılarını ikiye böldü. İzleyiciler, 8 Kasım'da yayın platformunda yerini alan diziyi "rahatsız edici" bulsa da karışık duygulara kapılarak diğerlerine de belgeseli izlemeleri için adeta yalvardı.

Independent Türkçe'nin aktardığına göre; Netflix, 18 yaş üzeri izleyici kitlesine uygun olduğu konusunda uyardığı dizinin konusunu kısaca şöyle özetliyor:  Bir çift, insanların gerçek aşkı bulmalarını sağlayan ruhani temelli bir işletme kurmuştu. Bu belgeseldeyse eski takipçileri, onların rahatsız edici uygulamalarını anlatıyor.

Emmy adayı sinemacılar Cecilia Peck ve Inbal B. Lessner, eski üyelerin deneyimlerini doğrudan ekrana taşıyor ve tarikat benzeri topluluğun içindeki şoke edici sömürü hikayelerini ortaya çıkarıyor. Sosyal medya kullanıcıları, belgesel için "çılgınca" ve "delice" gibi yorumlar yaptı. 

Şaşkınlığını gizleyemeyen seyirciler, yaklaşık birer saatlik bölümlerden oluşan belgeselle ilgili karışık duygularını dile getirirken, şoke edici bir konuyu gün ışığına çıkardığı için de yapımdan övgüyle bahsetti.

Bir izleyici şok içinde şöyle yazdı: "Netflix'teki Twin Flames: Tehlikeli Sularda Aşk adlı bu belgesel dizisi, normal davranmaya çalışan tamamen deli insanları izlemek gibi çünkü bu insanlara size zorbalık yapmaları ve hangi cinsiyette olduğunuzu söylemeleri için ödeme yapmak da ne?"

Bir başkasıysa mini diziyle ilgili şu ifadeleri kullandı:  "Netflix'in Twin Flames: Tehlikeli Sularda Aşk belgeselini izlemeyi bitirdim. Kesinlikle dehşet verici. Bu grup temelde heteroseksüel çiftler yaratmak için kadın takipçilerini trans olduklarına ikna ediyor." Bir izleyici de dizi için "Kesinlikle çılgınca" yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)