Batıni tehlikesi büyüyor

DİZİ 22.12.2020, 12:23 23.12.2020, 10:13
Batıni tehlikesi büyüyor

TRT 1’de ekranlara gelen ve bu sezonun en çok konuşulan dizilerinden biri olan ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun dün akşam ekranlara gelen bölümünün final sahnesinde Melikşah ile Sencer’in karşı karşıya geldiği an tansiyonu yükseltti. Nefeslerin tutulduğu dakikalarda Başdai’nin peşindeyken Melikşah’la karşı karşıya gelen Sencer, bir an bile geri adım atmadı.

Melikşah’ın emrine rağmen, Tapar’la bile kavga ederek Arslantaş’ı kaçırıp koruyan Sencer, hem Arslantaş’ı aklamak hem de Başdai’yi yakalamak için tüm denilenlere karşı gelerek kendi planını uyguladı. Finalde Sultan Melikşah’a karşı da hakkını savunan Sencer’in ağır sözleri karşısında Melikşah’ın attığı tokat, ekran başındakileri şoke etti. Babası yakınında olsa bile onun özlemini çeken Sencer’in bu baba tokadı karşısında nasıl tepki vereceği, Melikşah’ın ise oğlu olduğu gerçeğini bilmediği Sencer için ne karar alacağı büyük merakla beklenecek.

Bölümde saraydaki tansiyon da bir an olsun düşmedi. Arslantaş tarafından yaralanan Nizamülmülk’ün kurtarılması için Turna Hatun’dan yardım alındı. Kandille ilgili gerçeği Turna’nın keşfettiğini öğrenen ve de Elçin ile Gevher’in kendisi için her geçen gün daha büyük tehdide büründüğünü hisseden Terken’in planı ekran başındakileri oldukça şaşırttı.

Terken, Turna Hatun’un Nizamülmülk için hazırladığı ilaçlardan birinin içine gizlice zehirli karışımın katılmasını sağlayarak Turna Hatun’u hayati bir tehlikenin içine düşürdü. Nizamülmülk’ün kurtulup kurtulmayacağı bir soru işareti yaratırken, Turna Hatun’un bu güç durumun içinden nasıl aklanacağı heyecan yarattı.

Genç kuşağın başarılı oyuncularından İsmail Ege Şaşmaz’ın Faysal karakteriyle ilk kez seyircilerle buluştuğu bölümde Faysal’ın Hasan Sabbah’ın oğlu olduğu gerçeği, Batınilerin Selçuklular karşısında çok daha büyük bir düşmana dönüşeceğinin sinyallerini verirken, Melikşah’ın oğlu Berkyaruk’u çağırma isteği şimdiden Berkyaruk’un nasıl bir güç olarak Batınilerin karşısına çıkacağı konusunda merak yarattı.

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’, dün akşam ekranlara gelen bölümüyle yine zirvelerdeydi… AB’de 9.75 izlenme oranı (rating), 20.67 izlenme payını (share) alan dizi, ABC1’de ise 9.79 izlenme oranı (rating), 18.98 izlenme payına (share) sahip oldu. Dizi, sosyal medya mecrası Twitter’da ise uzun süre TT listesinde kaldı. ‘Uyanış: Büyük Selçuklu’nun yeni bölümü 28 Aralık Pazartesi akşamı saat 20:00’da TRT 1’de ekranlara gelecek.

Yorumlar (0)
19°
açık
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!