Bir Zamanlar Çukurova dünyanın dört bir yanından alkış alıyor

atv’nin sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova, son olarak tüm dünyanın kendini eve kapattığı Ocak, Şubat, Mart ayları itibarıyla yeni yayınlanmaya başladığı ülkelerde adeta evde kalmanın en keyifli anına dönmüş durumda.

DİZİ 30.04.2020, 11:50 01.05.2020, 14:40
Bir Zamanlar Çukurova dünyanın dört bir yanından alkış alıyor

Yayınlandığı günlerde atv ekranlarında reyting rekorları kıran, yapımını TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın gerçekleştirdiği ‘Bir Zamanlar Çukurova’, dünyanın dört bir yanında izleyicileri kendisine hayran bırakıyor.

Karadağ’da her bölümü ile en yüksek reytingleri alarak ülkede sezonun en çok izlenen Türk dizisi oldu. Romanya’da da yayınlandığı Kanal D kanalında büyük bir izleyici oranına ulaşan dizinin kimi bölümleri ülkede 2 milyon kişi tarafından izlenerek %21,8 izlenme oranına ulaştı.

Bir Zamanlar Çukurova’dan bir başka başarı haberi ise Özbekistan’dan geldi. Ülkede günlük olarak yayınlanan ve ilgiyle takip edilen dizi, “kısa sürede yüksek reyting oranlarına ulaştı. Yayınlanan son bölümü milyonlar tarafından izlenen dizi, %15,59 oranında bir reytinge ulaşarak prime time kuşağında en çok izlenen dizi olarak sıralamada birinci oldu.

Bir Zamanlar Çukurova adından sıkça söz ettirerek hem ulusal hem de uluslararası alanda başarısını emin adımlarla devam ettiriyor. Dizi, çok yakında da Arjantin’in önde gelen ulusal kanallarından biri olan “Telefe” ve Şili’de “Mega” kanalında ekranlara gelmeye başlayacak.

DÜNYADA 56 ÜLKEDE BU HİKAYE MERAK EDİLİYOR!

Türkiye’de atv ekranlarında izleyicisiyle buluşan, yayınlandığı her ülkede de ilgiyle izlenen ve rekorlar kıran dizi yayınlandığı günden bugüne kadar dünya çapında 50 ülkeye ulaştı. Bir Zamanlar Çukurova’nın yayınlandığı ülkelerden 14 tanesi, dizilerini tüm dünyaya izleten Latin Amerika ülkeleri.

İstanbul’dan kaçıp Adana’da bir çiftliğe sığınan iki genç aşığın, Çukurova’nın en güçlü ailelerinden biriyle kesişen ve ayrı yerlere savrulan hayat hikayesi atv’de ekrana geldiği ilk günden bu yana, heyecanını hiç kaybetmeden izleyici ile buluşmaya devam ediyor.

Dizi, kadrosunda bulunan usta sanatçılar ve birbirinden yetenekli oyuncularının yanı sıra 70’lerin Adana nostaljisini ekranlara getiren dev prodüksiyonu ile de hem Türkiye’de hem dünyada göz kamaştırmaya devam ediyor. Adeta birer yardımcı oyuncu olarak kamera karşısında bulunan nostaljik otomobiller ve dönemin stil ikonu kostümler dünyanın dört bir yanından dizinin hayranlarını mest ediyor.

Yorumlar (0)