"Dünya Hali" farklı bir eğlence vaat ediyor

DİZİ 27.07.2021, 10:01 27.07.2021, 16:52
"Dünya Hali" farklı bir eğlence vaat ediyor

Geçen sezon birbirinden iddialı yapımlara imza atan TRT 1’in yeni dizisi “Dünya Hali” yarından itibaren her çarşamba saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Farklı hikayesi, benzersiz kurgusu ve kendine has komedi diliyle yaz aylarının yeni eğlencesi olmaya hazırlanan TRT 1’in yeni dizisi “Dünya Hali” yarından itibaren yayın hayatına başlıyor. Çok sevdiğiniz bir aile büyüğünüzün ölmeden önceki son isteği “erken kalkan, eskinin kıymetini bilen ve bal porsuğuna benzeyen bir kızla evlen” olursa ne yaparsınız? Bu kendine has vasiyetin ilginç yolculuğu 28 Temmuz Çarşamba günü TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan “Dünya Hali” dizisinde cevap buluyor.

Konusunu hayatın en temel yerlerinden biri olan ilişkilerden alan “Dünya Hali”, şehirde yaşayan sıradan insanın günlük yaşantısını çok farklı bir mizah anlayışı ile ekranlara taşıyor. Mizah tarzı ve anlatım şekliyle televizyon ekranlarındaki diğer işlerden tamamen ayrılan yapım, absürt bir yaklaşımla günlük yaşantının içerisindeki basit olayları ve çelişkileri eğlenceli bir üslupla işliyor. Mizahı ele alışı itibarıyla dünya standartlarında bir anlatım yakalamayı vaat eden dizi yarından itibaren her çarşamba TRT 1’de izleyiciyle buluşacak.

“Dünya Hali” yayın hayatına başlıyor…

Hayatı boyunca doğru bildiğinden şaşmayan, tam da bu yüzden içinde yaşadığı “modern” hayatla zaman zaman çelişen Sinan’ın (Caner Şahin), anket yaparken tesadüfen karşılaştığı bir kadına (Pelin Abay) aşık olduktan sonra hayatında yaşayacağı değişimlere tanık olunacak.

İyiliği ve dürüstlüğü hayatının her alanında ön planda tutan Sinan’ın şartlar ne olursa olsun değerlerine sadık kalmaya çalışırken yaşadığı ilginç ve komik durumlar, ustaca bir mizah anlayışı ile “Dünya Hali” dizisinde işleniyor. Başrollerini Caner Şahin, Pelin Abay ve Tolga Tekin’in paylaştığı dizi, alışılagelen dizi anlatımlarının klasik yapısını bozarak izleyiciye çok farklı bir eğlence vaat ediyor.

Ekranlara yeni bir soluk getirecek olan TRT’nin yeni dizisi “Dünya Hali”nde, Ozan Çelik, Selin Hasar, Ayfer Tokatlı, Şehsuvar Aktaş gibi birçok yetenekli isim yer alıyor. Dizide Caner Şahin, Sinan karakterini canlandırırken Pelin Abay ise Kıvılcım karakterine hayat veriyor. Diğer karakterler ise; Ozan Çelik (Azim), Tolga Tekin (Güven), Hakan Emre Ünal (Vural), Mert Denizmen (Yüksel), Selin Hasar (Zeynep), Ayfer Tokatlı (Fulya), Hüseyin Elmalıpınar (Halis), Mekin Sezer (Kutlucan), Adnan Başar (Talat), Naşit Özcan (Burhan), Zeki Ocak (Namık), Eray Kaman (Ateş) olarak dizideki yerlerini alıyor.

Hali, mizahı bol, izlemesi keyifli birbirinden güzel bölümleri ile 28 Temmuz Çarşamba akşamı saat 20.00’de TRT 1 ekranlarında.

Yorumlar (0)
25
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?