Mehmed'in sezon finalinde tek hedef Konstantiniyye

DİZİ 11.06.2024, 07:30
Mehmed'in sezon finalinde tek hedef Konstantiniyye

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutan “Mehmed: Fetihler Sultanı” bu akşam saat 20.00’de sezon finali bölümüyle ekranlara gelecek.

Mehmed: Fetihler Sultanı’nın sezon finalinde neler olacak:

Dimitria kalesini fetheden ve Hurufi belasını savuşturan Mehmed için artık tek hedef Konstantiniyye’dir! Bu hedef için önünde bir engel kaldığını düşünen Mehmed, Evrenosoğlu’nu huzuruna davet eder ve Orhan’ın canını alması vazifesini tevdi eder. Hala Sultan üzerinden kurdukları planla Orhan’ı tuzağa çekmeyi amaçlayan Mehmed, hedefine ulaşıp Orhan’dan kurtulabilecek mi?

Konstantinos ise yaşadığı ağır mağlubiyetin altından kalkmak için bir oyun kurar ve dervişlerin üzerine Sfrancis’i gönderir. Konstantinos’un amacı Türklerin burada kök salamayacağını herkese göstermektir. Sfrancis’in hücumu ise Osmanlı’yı üzerine çekmesine sebep olur. Çandarlı, Sfrancis’in üzerine yürür.

Harem’de ise oynadığı deli rolünden kurtulan Halime, Hala Sultan’ı kaçırma planı kurmaktadır. Hala Sultan ise çaresiz ölümü beklemektedir. Halime, Hala Sultan’ı kaçırabilecek mi?

Aksiyon ve gerilim dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı’nın sezon finali bu akşam TRT 1’de..

Yorumlar (0)