Neşet Ertaş’ın ailesinden Gönül Dağı setine ziyaret

DİZİ 29.09.2022, 15:41 30.09.2022, 11:46
Neşet Ertaş’ın ailesinden Gönül Dağı setine ziyaret

“Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ın ailesi, TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Gönül Dağı’nın setini ziyaret ederek, dizinin oyuncularıyla bir araya geldi.

Her cumartesi milyonlarca izleyiciyi TRT 1 ekranlarında buluşturan ve reyting rekorları kırarak haftanın en çok izlenen dizisi olan “Gönül Dağı”, sette çok özel konuklarını ağırladı. Halk ozanı kimliği ile abdal müzik geleneğinin en önemli taşıyıcılarından olan merhum sanatçı Neşet Ertaş’ın çocukları Döne ve Hüseyin Ertaş ile kız kardeşi Nadiye Ertuğrul, Gönül Dağı’nın Sivrihisar’daki setini ziyaret ederek oyuncularla sohbet etti. Ertaş ailesini, oyuncular Berk Atan, Cihat Süvarioğlu, Ferdi Sancar, Eser Eyüboğlu ve Feyza Işık karşıladı.

“Gönül Dağı’nı her hafta hiç kaçırmadan izliyoruz”

Anadolu insanının samimi ve içten hikayelerini ekranlara yansıtan Gönül Dağı’nın hayranı olduklarını ve her hafta hiç kaçırmadan aileleriyle birlikte TRT 1 ekranlarında izlediklerini belirten Döne Ertaş, “Sizlerle tanışmak bizim için büyük mutluluk. Diziyi hiç kaçırmadan severek izliyoruz. Kimi zaman gülüyor kimi zaman duygulanıyoruz. Sizleri tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz,” dedi.

“Bozkırın Tezenesi” Neşet Ertaş’ı, dizinin ilk bölümünden itibaren türküleriyle, sazıyla sözüyle anan dizinin müdavimi olduklarını ifade eden Hüseyin Ertaş ise “Sizleri ziyaret edip çayınızı içmek istedik. O kadar güzel bir dizi yapıyorsunuz ki, sıcak, samimi, sahtelikten uzak tümüyle gerçek. Her hafta cumartesi günleri ailece TRT 1 ekranları başına geçiyor ve keyifle seyrediyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz,” şeklinde konuştu.

Berk Atan: “Neşet Ertaş’ın ailesini sette ağırlamak büyük mutluluk ve gurur verici”

Ertaş ailesini sette ağırlamaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını ifade eden oyuncu Berk Atan, “Şeref verdiler, onur verdiler. Hepsi de çok tatlı insanlar, çok naif ve çok kibarlar. Geleceklerini dün öğrendim ve çok heyecanlandım. Bugün bütün herkese, tanıdıklarıma Neşet Baba’nın akrabaları gelecek, Neşet Baba’nın ailesi gelecek diye anlattım," dedi.

Oyuncu Eser Eyüboğlu ise Neşet Ertaş’ın ailesini ağırlamaktan çok büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Çok güzel ve çok tatlı insanlar, bizleri onure ettiler. Sağ olsunlar ayaklarına sağlık,” şeklinde konuştu.

Amcaoğullarının büyük icatlara imza attığı ağılı ve diğer set mekanlarını gezerek bilgiler alan Ertaş ailesi, oyuncularla hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra, Gönül Dağı ekibini Kırşehir’e davet ederek Sivrihisar’dan ayrıldılar.

Yorumlar (0)