Osman Bey mazlumların umudu oldu

DİZİ 22.04.2021, 11:06 22.04.2021, 15:02
Osman Bey mazlumların umudu oldu

Ekranların en çok izlenen dizisi ‘Kuruluş Osman’, sürprizlerle dolu ve heyecan yüklü 55.’inci bölümüyle de reytinglerin ve sosyal medyanın zirvesinde yer aldı.

Kuruluş Osman, dün akşam yayınlanan 55.’inci bölümüyle Tüm Kişiler kategorisinde %12,62 izlenme oranı ve %27,77 izlenme payı AB Sosyal Statü’de %10,56 izlenme oranı ve %23,24 izlenme payı 20+ABC1 kategorisinde %13,20 izlenme oranı ve %27,25 izlenme payı alarak Çarşamba’nın en çok izlenen yapımı oldu.

Kuruluş Osman, #TürkünAdaleti etiketiyle sosyal medyanın da zirvesindeydi. Türkiye gündeminde zirvede yer alan ve dünya gündemine de giren dizinin 55’inci bölümüne, Osman Bey savaş meydanında Nikola’yı bozguna uğrattı ve tekfurlarının zulmünden kaçan Yarhisar halkına kucak açtı.

Osman Bey’in zaferi, uç bölgesinde sevinçle karşılandı

Söğüt’ü ele geçirmek için düzenlediği harekat Osman Bey tarafından engellenen Nikola, Osman Bey’in savaş meydanında kendisine meydan okuması ile ne yapacağını şaşırdı. Söğüt’ün altındaki tünellerin patlatıldığını ve askerlerinin öldüğünü öğrenen Nikola, Malhun Hatun’un da Osman Bey’le birlikte savaştığını görünce çareyi kaçmakta buldu. Osman Bey’in bu zaferi, uç bölgesinde sevinçle karşılandı.

Togay’ın vergi talebi nedeniyle halkına zulmeden tekfurlarından kaçan Yarhisar halkı, Osman Bey’in adaletine sığınmak üzere Kayı Obası’na geldi. Osman Bey sığınmacılara kol kanat gererken, Nikola ile yeniden ittifak kuran Togay bu gelişmeden rahatsız oldu. Camuha’yı obaya göndererek sığınmacıların iade edilmesini talep eden Togay, Osman Bey’den olumsuz cevap alınca Kayıları uç bölgesinden söküp atmak için harekete geçti.

Osman Bey papaya yazdığı mektupla Süleyman’ı salıvermeye karar verdi

Osman Bey, Nikola’nın planlarını öğrenmek için Melik’i bir kez daha İnegöl Kalesi’ne gönderdi ancak Nikola sığınmacılar arasına yerleştirdiği ajanı sayesinde Süleyman ve Melik’in Osman Bey’in tutsağı olduğunu öğrenmişti. Melik, Nikola tarafından infaz edilirken, Osman Bey papaya yazdığı mektupla birlikte Süleyman’ı salıvermeye karar verdi.

İnegöl Kalesi’ni ele geçirebilmek için ticaret anlaşmasını sürdürmek isteyen ve Nikola ile görüşen Umur Bey, Malhun Hatun’dan Osman Bey’e destek vermemesini istedi. Aksaçlı ile görüşüp stratejisini kuran Osman Bey, Nikola ve Togay’ın harekat hazırlığından emin olarak alplerini topladı. Malhun Hatun ise babasının emrine karşı gelerek alpleri ile birlikte Osman Bey’in ordusuna katılmaya karar verdi.

Yorumlar (0)