Senaristinden Yeni Hayat açıklaması

DİZİ 03.07.2020, 14:19 04.07.2020, 13:33
Senaristinden Yeni Hayat açıklaması

Kanal D ekranında yeni sezonda izleyiciyle buluşacak "Yeni Hayat" dizisinin bir bodyguad hikayesini konu alması yanlış anlaşılmaya sebep oldu. Önce dizinin ünlü Bodyguad  filminden yola çıkılarak yazıldığı söylentisi çıkmış ardında ise Gazeteci Sina Koloğlu tarafından bu projenin BBC’de yayınlanan Bodyguard dizisinin Türk uyarlaması olduğu yönünde yansıtılmıştı.

Koloğlu bugünki köşe yazısında konuya dair bir açıklama yaptı. Koloğlu, dizinin senaristi Elif Usman’ın kendisine yolladığı mesajı okuyucuları ile paylaştı. Dizi hakkında uyarlama veya esinlenme iddialarına senarist Elif Usman şu sözlerle açıklık getirdi: 

“Yeni Hayat dizisi yasal ya da illegal bir uyarlama değil. BBC’nin ‘Bodyguard’ dizisiyle olan benzerlikler, tamamen tesadüf. Çünkü ‘Yeni Hayat’ın genel hikayesi 2015 yılında yazıldı. Ben de herkesle beraber geçen sene izledim, ‘Yeni Hayat’ın hikayesi yazıldıktan üç yıl sonra.

Ancak dizinin hayata geçme şansı bulması bu sene mümkün olduğu için doğal olarak, herkes o diziyi izledikten sonra oradan esinlenerek yazdığımızı düşündü.

Ölene Kadar dizisi de yine bana ait olan genel hikayesi ve ilk bölüm senaryosu çok daha önce yazılmış olmasına rağmen, hayata geçebildiği tarih daha sonra olduğu için ‘The Night of’ dizisinden uyarlama-esinlenme zannedilmişti.’’

Serkan Çayoğlu, Melisa Aslı Pamuk, Nilperi Şahinkaya ve Tayanç Ayaydın’ın buluştuğu dizinin eylül ayında ilk bölümüyle ekranda yer alması bekleniyor.

Yorumlar (0)