“Tozluyaka” karakterlerini yakından tanıyalım!

DİZİ 28.06.2022, 10:41 29.06.2022, 10:50
“Tozluyaka” karakterlerini yakından tanıyalım!

NTC Medya imzalı ilk bölümü dün ekrana gelen “Tozluyaka” dizisi her pazartesi saat 20.00’de FOX izleyicisiyle buluşacak. “Tozluyaka”, iki farklı dünyaya ait gençlerin, aralarındaki sınıf farkına rağmen geliştirdikleri dostlukları ve umutlarını kaybetmeme hikayelerini konu alıyor.

Dizinin oyuncu kadrosunda Emre Kınay, Dolunay Soysert, Tayanç Ayaydın, Nur Yazar, Nebil Sayın, Kadim Yaşar, Kaan Mirac Sezen, Ecem Çalhan, Ulvi Kahyaoğlu, Serra Pirinç, Çağla Şimşek, Can Bartu Aslan, Durukan Çelikkaya, Oğulcan Arman Uslu, Duygu Özşen, Özgür Foster ve Ahmet Haktan Zavlak gibi isimler yer alıyor.

Senaryosunu Yekta Torun’un kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Semih Bağcı’nın oturduğu dizinin yapımını NTC Medya, yapımcılığını Fatih Aksoy ve Mehmet Yiğit Alp üstleniyor.

KENAN YAĞIZOĞLU - EMRE KINAY

Güce tapan, ihtiraslı.

Zirveye ulaşmak onun için yeterli değildir. O alkışlanmayı seven, gerçek bir narsisttir.

Korumacı, yapıcı, sakin tavırları ile kendini çok iyi gizler ki bu sizi bile yanıltabilir. İnsanları manipüle etme de üstüne yoktur. Bu yüzden su her zaman onun istediği yönde akar.

Tek tahammül edemediği sözünün çiğnenmesidir. Oğlu dahil kimseyi gözü görmez o durumda. Her yerde Patron o’dur çünkü.

DERYA ÖZTÜRK – DOLUNAY SOYSERT

Güleryüzlü, merhametli, zeki.

Adaletin terazisi onun elinde olsaydı hakkını almayan kimse kalmazdı bu dünyada. Ne istediğini bilen, dürüst, güvenilir biri. Her şeyin başında o bir anne. Zorluklarla kurduğu kendi dünyasındaki en büyük mutluluğu ise oğlu Ali. Onu da kendi gibi yetiştirmek için elinden geleni yapan mücadeleci bir anne. Eğriye eğri doğruya doğru diyebilen güçlü bir kadın. Haksızlığın karşısında oğlu olsa tanımaz. Ama hayat öyle tuhaftır ki haksızlığın nereden geldiği hiç belli olmaz!

ÖNDER KOÇAK – TAYANÇ AYAYDIN

Sakin, mantıklı ve sağ duyulu.

Büyük futbolcu olma hayalini bir kaza sonrası sonsuza dek kaybeden Önder için hayattaki tek motivasyonu oğlu Çağrı’dır. O kaza hayatlarını kötü bir şekilde değiştirmiş olsa da; o, evladı için ayakta kalmıştır. Baba oğul çatışmasından nasibini fazlaca alanlardandır ama her zaman patronun kendisini olduğunu da gösterir. Sert mizacı ve Babacan halleriyle okulda da sevilen ve sayılan başarılı bir koçtur.

ALİ ÖZTÜRK – KAAN MİRAC SEZEN

Gözü kara, dürüst, herkese dost.

Olduğu yeri benimseyen, elindekilerle yetinen , tüm bunlara rağmen yaşama sevincini ve hayata dair umutlarını hiç kaybetmeyen deli dolu bir genç. Doğru bildiğinden şaşmamak konusunda annesinin kopyası. Tek farkı; sevdikleri uğruna herkesi feda edecek kadar gözü kara biri. Arkadaşlarıyla arasında görünmez ama bir o kadar da güçlü, asla kopmaya ak bir bağ vardır. Ali’den her şeyini alabilirsiniz, hatta canını bile ama sevdiklerini asla!

CEMRE YILMAZ – ECEM ÇALHAN

Merhametli, adaletli ve dürüst bir kızdır.

Bağlı olduğu zincirlerin henüz farkında bile değildir. Evde, okulda, arkadaşları arasında ve aşk hayatında bile birilerine zorla bağlanmış gibidir. En büyük sınavını aşk hayatında verir. İçindeki gerçek Cemre’yi tanıdıkça özgürlüğün tadına varacaktır ama karşısında ilk duracak olanlar ise tüm sevdikleri olacaktır.

BERK YAĞIZOĞLU – ULVİ KAHYAOĞLU

Öfkeli, hırslı ve kıskanç.

Kenan’ın kopyası olsa da içten içe en çok kızdığı kişidir babası. Öfkesi, hırsları ve en önemlisi de her şeyin sahibi olma isteği karakterini fazlaca şekillendirmiştir. Güç önemlidir. Bu yüzden etrafındaki herkesin güçlü olmasını ister. Zayıf olanı yok etmek gerektiğine inanır. Oysa içindeki kırılgan çocuğun korkularıdır tüm bunlar. Üzerindeki yüklerden sıyrılabilmeyi ne çok isterdi aslında… işte o zaman İlk savaş açacağı kişi de şüphesiz babası olurdu.

ZEYNO SARI – SERRA PİRİNÇ

Neşeli, sempatik, cesur.

Mahallenin delikanlı kızı. Grubun tek dişi üyesi ama farketmez. Benim diyen on kişiyi cebinden çıkartır. Henüz güzelliğinin o da farkında değil. Mahalledeki herkes dostu,kardeşidir ama bir kişi hariç. O kişiyi Kimsenin bilmesine gerek de yoktur. Hayat böyle de güzeldir onun için.

HAZAL KÜÇÜK - ÇAĞLA ŞİMŞEK

Korkusuz, vurdumduymaz, hayalperest.

Hayalleri belki de en büyük olan kişidir Hazal. İsteklerinin, sahip olmayı arzuladıklarının sınırı yoktur. Her şeyi elde edebilecek gücü olduğunu da çok iyi bilir. Çok güzel ağlar ama bir o kadar da güzel cilve yapar. İnsanların zaaflarını çok iyi fark edebildiği için herkese başka yüzünü gösterir. Girdiği bir savaşta Kazanmak için yapmayacağı şey yoktur. Güce aşıktır ve güçlü olan herkes onun ilgi alanındadır.

ARAP (SİNAN) NARİNSES – CAN BARTU ASLAN

Komik, doğal, cesur.

Hayat onun için bir çok melodinin karışımı, bir çok rengin çiçek açmış halidir. Eğlence onun göbek adıdır. Hayatta ailesine ve aile bildiği arkadaşlarına aynı derece düşkün az insandan biridir. Kıymet verir, sevip sayar herkesi.

VEFA AKIN – DURUKAN ÇELİKKAYA

Zeki, çekingen, iyi niyetli.

Annesinin yokluğu ve babasının çocuksuluğu arasında hayata tutunmaya çalışan birisidir Vefa. Babası onun her şeyidir… bir de canından çok sevdiği arkadaşları. Ali’nin yeri onda başkadır ana. Beraber büyümüşlerdir… beraber büyümeye de devam etmektir tek isteği. Hem kim engel olabilir ki buna? Kendi hallerinde mutlu, Mesut yaşayanlarla kimin ne derdi olabilir ki?

EGE ŞİMŞEK – ÖZGÜR FOSTER

Eğlenceli, sadık, yalnız.

Durmaksızın çalışan ebeveynlerinin kendisinde açtığı boşluğu ve yalnız kalma korkusunu arkadaşlarında gidermeye çalışır. Özellikle en yakın arkadaşı Berk’in ağzından çıkan her söz kanun sayılır onun için. Zamanla dostluğun, kardeşliğin aslında ne demek olduğunu öğrenecektir ama o gün gelene kadar harcadığı ve harcayacağı insanların sayısı da azımsanmayacak kadar çok olacaktır.

Yorumlar (0)