"Yabani" karakterlerini yakından tanıyalım!

DİZİ 14.09.2023, 11:04 18.09.2023, 13:11
"Yabani" karakterlerini yakından tanıyalım!

Yapımını NTC Medya, yapımcılığını Fatih Aksoy ve Mehmet Yiğit Alp’in üstlendiği FOX’un yeni dizisi Yabani, ilk bölümüyle 12 Eylül Salı saat 20.00’de FOX ekranlarında izleyicisiyle buluştu.

Dizinin başrollerinde Halit Özgür Sarı, Simay Barlas, Yurdaer Okur, Dolunay Soysert, Bertan Asllani ve Şebnem Hassanisoughi Bilgiç yer alırken dizide ayrıca; Osman Alkaş, Ayşegül Ünsal, Sezer Arıçay, Birgül Ulusoy, Rojbin Erden, Seray Özkan, Selim Can Yalçın, Ramiz Mullamusa, Güray Görkem, Bartu Dilmen, Aleyna Al, Aşkın Şenol gibi başarılı isimler de rol alıyor.

Güçlü hikayesiyle dikkat çeken Yabani’de köklü bir aileden kaçırılıp sokakta yaşam mücadelesi ile başlayan bir hayatın malikaneye uzanma yolculuğunu konu alıyor.

Yönetmen koltuğunda M. Çağatay Tosun’un oturduğu dizinin senaryosunu Hilal Yıldız kaleme aldığı Yabani, her salı saat 20.00’de FOX’ta.

Karakterleri bir de yakından tanıyalım…

Yaman- Halit Özgür Sarı

Hayat ondan çok şey çalmıştır. Bu yüzden sahip olduğu iğnenin bile kıymetini bilir. Asla vazgeçmeyeceği dostlarıyla bir dünya kurmayı başarmıştır. Sokakta karşılaştığı zorluklar onun kalbini karartmamış aksine daha da güçlendirmiştir. Bu yüzden içinde umut yeşertmenin hep bir yolunu bulmuştur. Yokluğu, açlığı, hor görülmeyi çok iyi bilir ama o yaşadıklarına saplanıp kalmaz. Yaman için imkânsız diye bir şey yoktur. Gücünü ailesi yerine koyduğu arkadaşlarından, daha doğrusu sokaklardan seçtiği kardeşlerinden alır. Onlar için gerekirse can verir, gerekirse can alır.

Rüya- SİMAY BARLAS

Hayatındaki herkes ona bir rol biçmiştir ama o kendi istediği rolü oynamaya kararlıdır. Yaşadığı dünyanın göz alıcı renklerine kanmayacak kadar da olanların farkındadır. Ailesinin ve çevresinin içinde ayrık otu gibidir. Etrafındaki kimseye benzememek onun hem şansıdır hem de şanssızlığı. Oysa onun tek aradığı duygu samimiyettir. Farkında olmadan içine girdiği yolculukta aradığından da fazlasını bulacaktır.

Eşref Soysalan – OSMAN ALKAŞ

Çevresinde dürüstlüğü ve güvenilirliği ile saygın biri olarak tanınır.  Hayatta onun için kutsal üç şey vardır, itibarı, mesleği ve ailesi… Soyadı söz konusu olduğunda kibirlidir.   Ailesinin mutluluğu için istemediği şeyleri sineye çekmiş gibi görünebilir ama masaya yumruğunu vurması an meselesidir. Bu hayattaki tek vicdan azabı torunun Ali’nin kaybı, tek başarısızlığı ise onca gücüne rağmen torununu bulamamış olmasıdır.

Serhan Soysalan- YURDAER OKUR

Neslihan’la evlendiğinde Yücesoy İmparatorluğun başına geçeceğini umut eden Serhan, kayınbabası Eşref’in gözünde saray soytarısı olmaktan öteye geçemez. Kayınbabasının soyadını almayı başarır ama bu soyadın sağlayacağını umduğu itibarı bir türlü göremez. Ali’nin kaçırılmasından sonra Neslihan da kendini kaybetmiş, yaşadığı vicdan azabından dolayı hayatı hem ona hem diğer çocuklarına zehretmiştir. İçgüveysi olarak girdiği bu ailede artık mutlu değildir.

Alaz Soysalan- BERTAN ASSLANİ

Ağzında gümüş kaşıkla doğanların vücut bulmuş hali. Kibri ona her şeye sahip olabileceğini söyler. Hırçınlığın ve öfkenin onu yakıp kavurduğunun farkında bile değildir. Yücesoy ailesinin tek erkek torunu olmak onun özgüvenini fazla şişirmiştir. Dedesinin ve annesinin gözüne girmek ona göre hayatındaki en büyük başarısı olacaktır fakat ne yazık ki dengelerin değişebileceğinin henüz farkında değildir.

Neslihan Soysalan- Dolunay Soysert

Eşref Yücesoy’un biricik kızı. Mesleğini babası gibi hakkıyla yapan başarılı bir doktor ve yıllar önce kaybettiği oğlunun acısını hala yüreğinde taşıyan bir anne. Bu yüzden mutluluğu kendisine hak görmez. O günden sonra içine yerleşen kaybetme korkusu anneliğine de yansır. Her şeyi kontrol altında tutma çabası etrafındakileri bunaltsa da elinden gelen başka bir şey yoktur. Evladına bir gün kavuşma umudunu hep diri tutmuştur. Ancak kaybettiği oğlu Ali bir gün geri döndüğünde gerçeklerin gün yüzüne çıkmasının önüne geçemeyecektir.

Şebnem- ŞEBNEM HASSANİSOUGHİ BİLGİÇ

Tutku, ihtiras, para, güç… Şebnem’i tanımlamak için daha fazla kelimeye ihtiyaç yok. Alacağı kararların üç adım sonrasını hesap edecek kadar kurnazdır. Çıkarı olmayan bir işe elini bile sürmez. Sözcüklerini öylesine dikkatli seçer ki niyetini anlamanız güçleşir. Etrafındakileri manipüle ederek yanında tutmasını çok iyi bilir. Gösteriş ve ihtişam onun en büyük zaafı. Bir de kızı Rüya’yı kendisine benzetebilse…

Yorumlar (0)