"Zeytin Ağacı" izleyiciden büyük ilgi gördü

DİZİ 30.07.2022, 15:39 01.08.2022, 10:42
"Zeytin Ağacı" izleyiciden büyük ilgi gördü

Netflix, üç arkadaşın geçmişin yüklerinden kurtularak özgürleşme hikayesini anlatan Zeytin Ağacı dizisini 28 Temmuz'da izleyiciyle buluşturdu. Dizi 2. gününde Netflix trend listesinde ilk sıraya oturdu. Zeytin Ağacı yayınlandığı ilk gün başta Arjantin, Mısır, Almanya, İsrail, İtalya, Polanya, İsviçre ve Türkiye olmak üzere toplam 28 ülkede Netflix'in Top 10 listesine girdi. 

2. sezonunun gelip gelmeyeceği henüz belli olmayan dizide yakın arkadaşlar şehirden Ayvalık’a yolculuğa çıkarlar. Aslında geçmişlerinden, seçtikleri geleceğe doğru yola çıktıklarından habersizlerdir.

Ada (Tuba Büyüküstün), Sevgi (Boncuk Yılmaz) ve Leyla (Seda Bakan)’nın üniversitede başlayan arkadaşlıkları yıllar içinde en zor zamanlarında bile onlara güç veren bir dostluğa dönüşmüştür. Ada, başarılı bir genel cerrah, Sevgi de hırslı bir avukattır. Leyla ise ikisinin aksine çalışıp kariyer yapmamıştır. Eşi ve oğlu ile rahat bir yaşam sürmektedir.

Ancak bu üç kadının aralarındaki güçlü bağ Sevgi'ye kanser teşhisi konduktan sonra en büyük sınavını verir. Sevgi, Ada’nın istediği gibi hastaneye yatmak yerine bambaşka bir umudun peşinden gider. Leyla’dan kendisini Zaman (Fırat Tanış) isimli gizemli bir adamı bulmak için Ayvalık'a götürmesini ister. Sevgi’yi bu kararından döndüremeyeceklerini anlayınca da çaresizce hep birlikte yola koyulurlar. 

Henüz bilmedikleri şey, bu yolculuğun hayatlarını tamamen değiştireceğidir. Sevgi’nin başlattığı bu arayış, sadece onun değil Ada ve Leyla’nın da yaşamında beklenmedik olaylara neden olacaktır.

Yorumlar (0)