Rihanna, müzikal sessizliğini "Black Panther: Yaşasın Wakanda" ile bozuyor

DÜNYA 27.10.2022, 16:05
Rihanna, müzikal sessizliğini "Black Panther: Yaşasın Wakanda" ile bozuyor

Müzik dünyasının yıllardır beklediği efsanevi an için nefesler tutuldu. Dünyaca ünlü müzisyen, tasarımcı ve girişimci Rihanna, 6 yılı geçen müzikal sessizliğini, 11 Kasım’da tüm dünyada vizyona girecek ‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’ ile bozuyor. Tüm zamanların dijital ortamda en çok satan single’larına imza atan Rihanna’nın, filmin soundtrack albümü için hazırladığı ‘Lift Me Up’ adlı yeni şarkısı yarın (28 Ekim 2022) müzikseverlerle buluşacak.

2020 yılında hayatını kaybeden, ‘Black Panther’ filminin başrol oyuncusu Chadwick Boseman’ın olağanüstü hayatı ve de geride bıraktığı mirasa ithafen hazırlanan şarkının sözleri Tems, Oscar ödüllü Ludwig Göransson, Rihanna ve filmin aynı zamanda yönetmeni olan Ryan Coogler’a ait. Göransson’un prodüktörlüğünü üstlendiği ‘Lift Me Up’, beş ayrı ülkede kaydedildi.

Şarkının söz yazarlarından Tems, hazırlık sürecini şu sözlerle anlatıyor: “Ryan (Coogler) ile konuştuktan ve film ile şarkıyla ilgili yönlendirmesini dinledikten sonra hayatımda kaybettiğim tüm insanlardan sıcak bir sarılma hissi veren bir şarkı yazmak istedim. Şu an onlara bu şarkıyı söylemenin ve onları ne kadar çok özlediğimi ifade etmenin nasıl hissettireceğini hayal etmeye çalıştım.”

Filmin yönetmeni Ryan Coogler ise şarkıyı Rihanna’nın seslendirmesiyle ilgili duygularını şöyle özetliyor: “Rihanna benim için daima bir ilham kaynağı olmuştur. Bu yüzden bu şarkıyı ondan duymak benim adıma büyük bir onur.”

‘Black Panther: Yaşasın Wakanda’nın soundtrack albümünün ana şarkısı olarak belirlenen ‘Lift Me Up’, Rihanna’nın kendi plak şirketi Westbury Road’un Roc Nation, Def Jam Recordings ve de Hollywood Records ile olan işbirliği ile yayınlanacak.

FİLM HAKKINDA: Queen Ramonda (Angela Bassett), Shuri (Letitia Wright), M'Baku (Winston Duke), Okoye (Danai Gurira) ve Dora Milaje (Florence Kasumba), Kral T'Challa'nın ölümünün ardından uluslarını, onlara müdahale etmek isteyen dünya güçlerinden korumak için savaşmaya hazırlardır. Wakanda halkı, hayatlarının bir sonraki bölümünü kucaklamak için çabalarken kahramanlar, War Dog Nakia (Lupita Nyong'o) ve Everett Ross'un (Martin Freeman) yardımıyla bir araya gelecek ve Wakanda krallığı için yeni bir yol çizeceklerdir. Gizli bir denizaltı ulusunun kralı Namor olarak karşımıza çıkan Tenoch Huerta ile birlikte filmde Dominique Thorne, Michaela Coel, Mabel Cadena ve Alex Livanalli de yer alıyor.

Yorumlar (0)