TRT’nin "Gençler için Gazetecilik" projesi online eğitimlerine başladı

TRT bünyesinde, 2017 yılında "pozitif değişime ilham olmak" sloganıyla kurulan sosyal sorumluluk girişimi TRT World Citizen tarafından başlatılan ve Covid-19 salgını nedeni ile sahada gerçekleştirilemeyen "Gençler için Gazetecilik” projesi eğitimlerine online olarak devam ediyor.

EĞİTİM 27.04.2020, 15:49 27.04.2020, 15:53
TRT’nin "Gençler için Gazetecilik" projesi online eğitimlerine başladı

Gazetecilerimizin çoğu evlerinden çalışarak üretmeye devam ederken, “Gençler için Gazetecilik” projesi, sadece akıllı telefonlarınızı kullanarak faydalanabileceğiniz bir online eğitim programı da hazırlıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinde yapılan çalışmalardan yola çıkarak eğitimler; TRT’nin alanında uzman ve gönüllü gazetecileri tarafından, haftada 1 ders saati olarak, kısa videolar halinde yayınlanacaktır.

“TRT World Citizen” ve “Journalism for Juniors” sosyal medya hesapları (Instagram, Twitter, Facebook, Youtube) üzerinden yapılacak olan eğitimler, COVID-19 salgını boyunca sürecek olup, yapılacak eğitimlerle katılımcıların gazetecilik alanında bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirmesi hedeflenmektedir.

Proje kapsamında yer alan derslerin bazılarının başlıkları ise şunlar;

“Gazetecilik 101”, “Hikâye Anlatıcılığı”, “Video Gazeteciliği”, “Saha Yapımcılığı”, “Sosyal Medya Kullanımı”, “Youtube’a Giriş”, “Mobil Gazetecilik” ve “Kamera ile Görüntü Yakalama”.

“Gençler için Gazetecilik” programı gazetecilik mesleğini, yeni medya ve teknolojinin sunduğu olanaklarla birleştirerek dezavantajlı gençlerle buluşturmayı hedefliyor. Bugüne kadar yurtiçinde ve yurtdışında bulunan binlerce genç, “Gençler için Gazetecilik” programına katılarak dijital medya üzerinden haber hazırlama eğitimi aldı.

Yorumlar (0)
13°
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?