Ahmet Berksoy: "Kendime Suzan Kardeş’i örnek aldım!"

GÜNDEM 21.01.2022, 14:54 21.01.2022, 14:58
Ahmet Berksoy: "Kendime Suzan Kardeş’i örnek aldım!"

Yaklaşık 20 yıldır Türkiye’deki ekran yüzü sunucuların, birçok sanatçı ve ünlü isimlerin menajerliğini yapan Ahmet Berksoy 43 yaşında şarkıcı olmaya karar verdi.

Ahmet Berksoy neden bunun için bunca yıl beklediniz sorusuna; “Bana göre şarkı söylemenin yaşı yok, beni cesaretlendiren çok sevdiğim ve birçok kez çalışma fırsatı bulduğum sevgili Suzan Kardeş oldu. O da benim gibi yıllarca kendi mesleğini yapmış ama amatör de olsa şarkı söylemeyi bırakmamış, müzikle iç içe yaşamış ve sonrasında profesyonel sahne hayatına başlamış. Bende onun gibi kendi işimi yani menajerlik ve organizasyon işini yapmaya devam edeceğim ama bu benim hayallerimi gerçekleştirmeme ve sahneye çıkmama engel olmayacak” diyor.

1978 İstanbul doğumlu olan Berksoy, klasik Türk müziği eğitimi almış. Ahmet Berksoy, Türk sanat müziği hem de fantezi müzik tarzında bir repertuar hazırlıyor. Herkesin Barış Manço’nun Adam Olacak Çocuk programındaki “Mine Abla” olarak tanıdığı piyanist ve besteci Mine Mucur ile birlikte sahne çalışmasına start veren Ahmet Berksoy’un hedefi, 2022 yılı içerisinde en az 3 single ve önümüzdeki yıl bir albüm yapmak.

İlk sahne programını 29 Ocak Cumartesi günü Avlu Bomonti Lounge’da yapmaya hazırlanan Ahmet Berksoy “Alaturka Geceler” konseptiyle seyirciyle buluşacak. Berksoy'un sahne öncesi yapılan fotoğraf çekimleri, fotoğraf sanatçısı Ceren Aksan'ın stüdyosu “Studio Blast!"da gerçekleştirdi.

Yorumlar (0)