EPISODE, uluslararası yayın hayatına başladı

GÜNDEM 14.10.2023, 13:14
EPISODE, uluslararası yayın hayatına başladı

Türkiye’nin ilk ve tek dizi/içerik dergisi EPISODE, uluslararası yayın hayatına başladı.

Türkiye’de içerik sektörünün yakından takip ettiği, içerik yaratıcıları, TV kanalları, yapımcılar, dijital platformlarla pek çok işbirliğine imza atan; izleyicilere Türkiye ve dünyadaki en önemli içeriklerle ilgili önemli haberler, özel röportajlar ve nitelikli yazılar sunan Episode, artık İngilizce olarak da yayında.

Episode, 16 Ekim’de Cannes’da başlayacak dünyanın en önemli içerik fuarı olan MIPCOM’da!

Episode, dünyanın en önemli içerik fuarı MIPCOM 2023 ile birlikte İngilizce yayın hayatına başladı. MIPCOM’da tüm fuar ziyaretçileri, Episode’un İngilizce sayısına matbu olarak ulaşabilecek.

Episode’un ilk uluslararası sayısında odak noktası, elbette Türk içerikleri. Tüm dünyanın ilgiyle takip ettiği yerli dizilerimiz, sezonun en önemli işleri, önemli röportajlar ve dizi tarihimizle ilgili yazılar, MIPCOM’a katılan sektör profesyonellerine ulaşacak.

Episode, MIPCOM 2023’ten 2024 yaz sonuna kadar dünyanın farklı bölgelerinde yapılan önemli içerik fuarlarında, uluslararası sayılar yayımlamaya ve içerik fuarlarına katılmaya devam edecek.

Türkiye’den dünyaya...

Episode Mipcom sayısının kapağında, lansman partisi heyecanla beklenen Bambaşka Biri (Another Love) dizisi var.

Dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar ile Bambaşka Biri’ni ve tabii ki Tims&B’nin global hedeflerini konuştuk. BluTV’nin CEO’su Deniz Şaşmaz Oflaz, Türk içeriklerinin satışında yıllardır önemli işlere imza atan Global Agency’nin kurucusu İzzet Pinto, İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Türkiye’nin en ünlü çizgi karakteri Kral Şakir’in yaratıcısı Vural Yaşaroğlu, Merzigo’nun yönetim kurulu başkanı Yiğit Doğan Çelik de Mipcom 2023 sayımızın konukları arasında.

Yıllardır Türk dizileriyle ilgili çalışmalar yapan Prof.Dr. Arzu Öztürkmen, gazeteci yazar Oya Doğan, data analisti Burak Sakar, nöropazarlama uzmanı Esil Sönmez Kence de yazılarıyla Episode Mipcom 2023 sayısında...

Episode’un ilk uluslararası sayısına sadece fuar ziyaretçileri değil,  https://episodedergi.com/en sitesini ziyaret eden herkes ulaşabilecek. Episode, web sitesine eklediği dil seçeneği ile Türkiye’nin ve dünya içerik sektörünün nabzını hızlı ve güvenilir yayın anlayışıyla dijital alana da taşıdı.

Sadece İngilizce haber portalıyla değil newsletter üyeliği yapan sektör profesyonellerine haftalık İngilizce newsletter yayınlarıyla da ulaşacak.

Yorumlar (0)