Gazeteci yazar Hikmet Altınkaynak hayatını kaybetti

GÜNDEM 17.02.2023, 12:54 17.02.2023, 15:21
Gazeteci yazar Hikmet Altınkaynak hayatını kaybetti

Gazeteci yazar Hikmet Altınkaynak solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle kaldırıldığı hastanede 78 yaşında hayatını kaybetti.

Solunum ve kalp yetmezliği nedeniyle üç gün önce yoğun bakıma alınan Cumhuriyet gazetesi yazarı, PEN Türkiye üyesi Hikmet Altınkaynak, bu sabah tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Altınkaynak’ın ölümünün ardından Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu bir mesaj yayımladı: “Değerli meslektaşımız Hikmet Alkınkaynak’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Mesleğimize uzun yıllar başarıyla hizmet veren Hikmet Altınkaynak’ın ailesinin, dostlarının, meslektaşlarının acısını paylaşıyor başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

PEN Türkiye de Altınkaynak’ı şu sözlerle uğurladı: “Eserleriyle yaşayanlar arasına bir yıldız daha kaydı. Çok değerli üyemiz, yazar-çevirmen-öğretim görevlisi Hikmet Altınkaynak’ı uğurluyoruz. O bir edebiyat neferiydi. Bireysel çalışmalarını sürdürürken, örgütlü çalışmaya her zaman sonsuz inanır, destek olurdu. Beyefendiliği, nezaketi saygınlığı her zaman öne çıkan arkadaşımızın kaybı hepimizi derinden üzdü. P.E.N Türkiye olarak; ailesine, sevenlerine, edebiyat dünyasına başsağlığı ve sabır diliyoruz.”

Yorumlar (0)