HBO Max Türkiye’nin Genel Müdürü belli oldu

GÜNDEM 12.01.2022, 13:56 13.01.2022, 12:38
HBO Max Türkiye’nin Genel Müdürü belli oldu

WarnerMedia’nın abonelik tabanlı dijital yayın platformu HBO Max, Kuzey Avrupa ülkelerinde ve İspanya’da 26 Ekim’de yayına başladı. Bu yıl Türkiye dahil Avrupa’nın 21 bölgesine daha genişleyecek olan platformun Türkiye Genel Müdürü pozisyonundaki isim belli oldu.

Turkcell bünyesinde çalışan ve Turkcell TV+'ı da yöneten Barış Zavaroğlu başa geçti. Bu pozisyonda Zavaroğlu, dijital yayın platformunun Türkiye pazarına girişinden, büyümesinden ve HBO Max Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesi stratejilerine uyumundan sorumlu olacak. HBO Max'in EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) sorumlusu Christina Sulebakk'a bağlı olarak çalışacak.

Barış Zavaroğlu konuyla ilgili “HBO Max, dünyadaki en eşsiz kalite ve çeşitlilikte içeriğiyle küresel olarak genişledikçe ciddi bir devinim yaratıyor. Bu hizmeti Türkiye’ye getirmekle görevlendirilmiş olmaktan onur duyuyorum” yorumunu yaptı.

 Zavaroğlu bundan önce Fox Türkiye’nin Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı ve Disney’de Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde farklı görevlerde yöneticilik de yapmıştı.

Yorumlar (0)