İş insanı Dilek Ertek, Tahiti'de denize düşüp yaşamını yitirdi

GÜNDEM 05.11.2022, 09:42 05.11.2022, 12:49
İş insanı Dilek Ertek, Tahiti'de denize düşüp yaşamını yitirdi

Dünyaca ünlü bir mücevher markasının distribütörü Dilek Ertek, tatil amacıyla gittiği Haiti'de içinde bulunduğu tekneden düşerek hayatını kaybetti. Pasifik Okyanusu'nda seyir halinde olan gemiden 26 Ekim tarihinde Dilek Ertek denize düştü. 9 gündür helikopter ile Pasifik Okyanusu'nda cesedi aranan Dilek Ertek'ten henüz bir haber alınamadı. 

Arkadaşlarının Dilek Ertek'i odasında bulamamasıyla birlikte, kamera kayıtlarına bakılması tüm yaşananları gün yüzüne çıkardı. Ortaya çıkan kamera kayıtlarında ünlü iş insanının balkondan düştüğü görüldü.

Dilek Ertek'in oğlu Gökçe Atuk'un Avukatı Didem Konaş Büyükpınar üzücü kaza hakkında şu açıklamaları yaptı: "Türkiye'de cemiyet hayatının sevilen insanlarından ve dünyaca ünlü mücevher markası Tiffany&Co'nun uzun yıllardır distribütörü, müvekkilim iş adamı Gökçe Atuk'un annesi, iş kadını Dilek Ertek gemi seyahatinde talihsiz bir kaza geçirmiştir. Gemi Pasifik Okyanusu'nda seyir halinde iken, 26.10.2022 tarihinde Dilek Ertek denize düşmüştür. Dilek Ertek'i arama çalışmaları bugüne kadar maalesef olumlu sonuç vermemiştir. Elim kazanın meydana geldiği gemi Tahiti'de bulunan Papeete limanına geldikten sonra kaza ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Annesi Dilek Ertek'in gemiden düştüğünü öğrenen müvekkil iş adamı Gökçe Atuk derhal Papeete'ye gitmiştir. Dilek Ertek'in tek çocuğu olan Gökçe Atuk, Papeete'de bulunan adli makamların kaza ile ilgili soruşturmanın çok yönlü yapılması konusunda avukatlarıyla uğraş vermektedir. Bu elim kaza sonrasında aile çok üzgündür ve bu konuda basında gerçek olmayan haberlerin çıkmaması için bu basın açıklaması yapılmıştır."

Yorumlar (0)