"Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri" raflarda yerini aldı

KİTAP 03.08.2023, 11:09
"Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri" raflarda yerini aldı

İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflardaki yerini alan ve Sinema Yazarı Rıza Oylum tarafından kaleme alınan; "Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri" kitabı, sinemaya gönül veren yönetmen adayları ve sinemaseverler için sıra dışı bir kaynağa dönüşüyor.

"Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri" kitabı, sinemanın büyülü dünyasını ustaların gözünden keşfetmek isteyenler için altın niteliğinde bir rehber sunuyor. Rıza Oylum tarafından ustaca kaleme alınan kitap; Akira Kurosawa’dan Asghar Farhadi’ye, Ingmar Bergman'dan Bernardo Bertolucci'ye kadar farklı coğrafyalardan 23 yönetmenin hayatlarını ve sinema yolculuğuna dair deneyimlerini sinemaseverlere aktarıyor.

Rıza Oylum, yönetmenlerin hayatlarından ilham verici anekdotlara, en etkileyici filmlerinden kamera arkası sırlarına kadar sinema tarihine dair pek çok konuyu kapsamlı bir şekilde ele alıyor. "Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri", ustaların mesleki deneyimleri ve sanatsal vizyonları aracılığıyla sinemanın büyülü perdesini aralayarak okuyuculara benzersiz bir bakış açısı sunuluyor.

Sinemaseverlerin ve yönetmen adaylarının ilgiyle okuyacağı "Dünya Yönetmenlerinden Sinema Dersleri", İnkılâp Kitabevi ile okurla buluşurken; sinema sanatına gönül veren herkesi set arkasını keşfetmeye ve yönetmenlerin sinema dünyasındaki sırlarını öğrenmeye davet ediyor. 

Yorumlar (0)