Borusan Müzik Evi sezonu açıyor!

KÜLTÜR SANAT 10.11.2021, 15:36
Borusan Müzik Evi sezonu açıyor!

Borusan Müzik Evi uzun bir aradan sonra yeniden izleyicileriyle buluşuyor. 2010’dan bugüne, müzikte yeniyi arayanların adresi olan mekânda, Kasım ve Aralık aylarında sahne alacak sanatçı ve topluluklar açıklandı. Heyecan veren konserler izleyicileri bekliyor. 

Borusan Müzik Evi, 2021-2022 sezonu kapsamında yeni müzik, elektronik müzik, doğaçlama, dünya müziği ve cazın önde gelen isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Uzun bir süre izleyicilerinden ayrı kalan Borusan Müzik Evi’nde, Kasım ve Aralık ayları oldukça hızlı geçecek. 

Gerçekleştirdiği farklı ve sıradışı etkinliklerle Borusan Sanat’ın klasik müzik ve çağdaş formlarını destekleme ve yaygınlaştırma amacına büyük ölçüde katkıda bulunan Borusan Müzik Evi, 2021-2022 sezonunda üç ayrı dönemde programını açıklayacak. 

Borusan Müzik Evi’nin ilk dönem programında Abstra, Wolter Wierbos, Ab Baars, Yuri Honing ve dörtlüsü, Brom, Saadet Türköz ve Martin Schütz, Berke Can Özcan ve Arve Henriksen, Scnellertollermeier, Linet Şaul, Bülent Oral, Diego Leveric, Ayşe Lebriz Berkem, Töz Trio ve Hezarfen Ensemble yer alıyor. 

Müzikte yeni olanı izleyicisine ulaştırmayı amaçlayan Borusan Müzik Evi, 18 Kasım Perşembe günü saat 21.00’de, Abstra, Wolter Wierbos ve Ab Baars ile sahnesini izleyicisine açıyor. Konserde, avangart caz, free jazz ve özgür doğaçlama gibi müzik öğelerinden beslenen ABSTRA, müziğin doğaçlama unsurlarını dinleyicilere aktaran Wolter Wierbos ve renkli yorumlarıyla Ab Baars sahne alacak.

Yorumlar (0)