Dasdas'ta bu hafta hangi oyunlar var?

KÜLTÜR SANAT 09.01.2023, 18:57 09.01.2023, 19:04
Dasdas'ta bu hafta hangi oyunlar var?

Şebnem İşigüzel’in aynı adlı romanından İlksen Başarır tarafından uyarlanan ve yönetilen Anadolu Efes Mavi Sahne: ‘Ağaçtaki Kız’ 11 Ocak ve 19 Ocak 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sevenleriyle buluşmaya devam ediyor. Ahsen Eroğlu ve Tunahan Çilingir’in sahneyi paylaştığı oyun; iki gencin aşkı, dostluğu, hayalleri, hayal kırıklıklarını, yere düşmeyi, yerden kalkabilmeyi ve sırlarını paylaşarak dile getirmelerini konu alıyor.

DasDas’ta seyircinin sevilen komedyeni Pınar Fidan, bu hafta da başına gelen olayları anlatırken seyircilere kahkaha dolu anlar yaşatacak. Bazı ailevi meseleler, kaşarlar, piyonlar, Putin, dirty talk, biraz sosyalistler, gladyo, açık ameliyat, Menemen Olayı ve Kutsi hakkındaki gösterisi ile Pınar Fidan Stand Up 11 Ocak 21.30’da DasDas Alternatif Sahne’de olacak.

‘Hep Hâlâ Şafak’, modern ve efsanevi arasındaki güçlü etkileşime yakalanan ve aile, bağımlılık, bağ ve kadınlık kavramlarını konu alan, 8 kadının neşesini ve kalp kırıklığını anlatan iki oyundan oluşuyor. İki oyunun tek seferde oynandığı ‘Hep Hala Şafak’, 12 Ocak  20.00’de DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Ebru Nihan Celkan’ın kaleme aldığı, Barış Gönenen’in yönetmenliğini üstlendiği ‘Bir İhtimal Daha Var’ 12 Ocak 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yeniden seyirciyle buluşacak. Berfu Öngören, Pelin Ermiş ve Talha Kaya’nın sahneyi paylaştığı oyun, üç gencin komik ve tuhaf hikayesi üzerinden hayatın hızla değişen değerlerini, doğaya dönüş modasını, bilginin ve deneyimin değersizleşmesini ele alıyor.

‘Beceriksiz Kralın Öyküsü’, 3 yaş ve üzeri çocuklara anlattığı müzikli hikayede merdivenlerden bile inemeyen, her şeyi kırıp döken bir kraldan bahsediyor. Oyunda bütün bu talihsiz olaylar şans eseri saraya gelen biriyle değişirken, bu hikayeyi izlemek isteyen çocuklar 14 Ocak 13.00’de DasDas Alternatif Sahne’de buluşacak.

Murat Gülsoy’un aynı adlı romanından, Ceren Boz ve Nagihan Gürkan tarafından sahneye uyarlanan ‘Yalnızlar İçin Çok Özel Bir Hizmet’, 14 Ocak 21.00’de DasDas Açık Sahne’de yalnızların sesi olmaya devam edecek. Kendini bilmek ve bulmak arasındaki bir kayboluş hikayesini konu alan oyunda Ceren Boz, Ümit Erlim, Sabahattin Yakut ve Nihan Işık rol alıyor.

DasDas’ta stand-up serisi birbirinden eğlenceli komedyenler ile devam ediyor. İlk defa DasDas seyircisiyle buluşmaya hazırlanan ‘İsmail Türküsev’ yeni gösterisinin ısınma turlarına DasDas’ta başlayacak. 14 Ocak saat 21.30’da gülmeye hazır olun! 

DasDas Sahne’de eğlenceli bir konser daha müzikseverleri bekliyor! Pandemi döneminde sosyal medyayı sarsan pandalı arkadaş grubu "Pandami Music", daha önce hiç yayınlamadığı sürpriz mash-up'ları ile birlikte müzikseverleri buluşturacak! 14 Ocak saat 22:00’de gerçekleşecek olan konseri kaçırmayın.

DasDas Sahne, uyarlamasını Mert Fırat’ın, yönetmenliğini ise Kadir Çevik’in üstlendiği ‘Benimle Dans Eder Misin?’ kalabalık oyuncu kadrosu ve orkestrasıyla seyircilerine interaktif bir deneyim sunmaya devam ediyor. DasDas’ın yeni içeriklerinden ‘Benimle Dans Eder Misin?’ seyircilerini sahneye davet ederek amatör ve profesyonel dansçılarla bir araya getiriyor. Farklı ve bir o kadar da eğlenceli bu deneyim için DasDas Sahne 15 Ocak 17.00’de seyircilerini bekliyor.

“Turgut Özakman'ın 1987 yılında kaleminden dökülen "Deliler" oyunu günümüzde oynansa... Üstüne üstlük tüm karakterler DasDas'ı ele geçirirse neler olur? Usta sanatçı Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünü üstlendiği, hiciv sanatının önemli bir örneğini sahneye koyan ‘Deli Bayramı’, 16 Ocak 20.30’da DasDas Sahne’de izleyenleri kahkahalara boğacak. 

Versus Tiyatro’nun, Tolstoy’un ‘Kreutzer Sonat’ını aynı isimle tiyatro sahnesine uyarladığı oyunu 16 Ocak 21.00’de DasDas Açık Sahne’de sanatseverlerle buluşacak. Kayhan Berkin’in uyarladığı, yönettiği ve tek kişilik performansıyla sahneye taşıdığı ‘Kreutzer Sonat’ında, katil üzerinden bir anlatı kurularak erkek egemen sistemin toplumsal baskısı ve bu baskı altında yaşayan bir erkeğin şiddeti kadına yöneltmesinin bir tür otopsisini yaparken, Tolstoy'un yarattığı karakterin deliliğinin dozunu biraz kısıp onu daha dinlenebilir ve merak edilebilir bir hale getirmeyi amaçlıyor. 

Martin Heckmanns kalemi, Erce A. Kardaş çevirisi ve Volkan Yosunlu yönetmenliğiyle ortaya çıkan ‘Biri ve Birisi’, Banu İncedere, Kadir Burak Baydar, Merve Başel, Tunahan Çilingir’in oyunculuklarıyla hayat buluyor. Kadın erkek ilişkilerini, yaşanan travmaları farklı, eğlenceli bir bakış açısı ve gerçek üstü karakterlerin varlığıyla sahneye taşımayı amaçlayan ‘Biri ve Birisi’ 17 ve 18 Ocak akşamları saat 20.00’de DasDas Alternatif Sahne’de izlenebilecek.

Sezon başında DasDas’ta prömiyeri gerçekleşen ‘Dünya Yerinden Oynar’ başarılı oyunculukları ve güçlü hikayesi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Yönetmenliğini Mert Fırat’ın üstlendiği ve Şebnem İşigüzel’in kaleme aldığı oyun, yedi kadının özgürlükleri için yan yana durduğu ve hayatları pahasına mücadele edişlerini İstanbul semalarında dolaşan tanıdık ezgilerle seyirciye aktarıyor. Alara Canay, Emine Doruk / Gökşen Ateş, Melisa Akman, Özge Borak, Özge Fışkın, Rana Büyükyılmaz ve Su Sonia’nın oyuncu kadrosunda yer aldığı, sürükleyici hikayesi ve büyüleyici atmosferiyle ‘Dünya Yerinden Oynar’ 17 Ocak 20.30’da DasDas Sahne’de seyirciyle buluşacak.

İsveç tiyatrosunun yükselen yıldızı İran asıllı yazar Athena Farrokhzad’ın yazdığı ‘Medea’ya Göre Ahlak’, Medea miti üzerinden ‘kadın’ ve ‘ahlak’ konularını tartışmaya açıyor. 17 Ocak 21:00’de DasDas Açık Sahne’de tiyatroseverlerle buluşacak olan oyun, izleyenleri cevap aramaya değil daha çok soru sormaya davet ediyor. 

Deniz Göktaş, politik ve kara mizah esintili şovuyla bu hafta DasDas seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor. Sahne aldığı her yerde kahkaha şöleni yaşatan Göktaş, 18 Ocak akşamı 20.30’da yeniden DasDas’ta sahnede olacak.

DasDas'ta stand-up serisi farklı isimlerle devam ediyor. TuzBiber’in en iyi komedyenlerinin 15’er dakika sahne aldığı TuzBiber 6’lı şov’da, etkinlik saatine kadar gösteri kadroları açıklanmayacak ve hangi altı komedyenin sahnede olacağı seyircilere sürpriz olacak. Komedi ve heyecan dolu şov, 20 Ocak saat 21:30’da DasDas Alternatif Sahne’de seyircileriyle buluşacak.

Detaylı Program için: www.dasdas.com.tr

Yorumlar (0)