Efsane oyun “Küheylan” yeni sezonu 10 Ekim’de açıyor!

KÜLTÜR SANAT 29.09.2023, 11:08
Efsane oyun “Küheylan” yeni sezonu 10 Ekim’de açıyor!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment ortak yapımı ile sahnelenen efsane oyun “Küheylan”, ikinci sezonuyla seyircinin karşısına çıkacak. Sahnelendiği günden bu yana kapalı gişe devam eden “Küheylan” görkemli prodüksiyonu, çarpıcı hikayesi, etkileyici kostüm ve maske tasarımlarıyla 10 Ekim’de İstanbul Zorlu PSM’de tiyatroseverlerle buluşacak.

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan, 1970’li yıllarda Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde sahnelenen ve sinema uyarlaması ile de ilgi uyandıran “Küheylan”, ikinci sezonuyla 10 Ekim’de seyirci karşısına çıkıyor.

Geçen sezon büyük yankı uyandıran “Küheylan”ın başrollerinde; Kerem Alışık (Martin Dysart), Emir Özden (Alan), Hatice Aslan (Dora), Devrim Nas (Frank), Açelya Devrim Yılhan (Hesther), Gizem Katmer (Jill), Dilara Ük (Hemşire), Bertan Dirikolu (Dalton), Sercan Batık (Atlı) ve Oğuzhan Keskin (Maya) yer alıyor.

Oyunda psikiyatrist Martin Dysart karakterini canlandıran Kerem Alışık, seyirciyle Küheylan sahnesinden buluşmayı heyecanla beklediğini dile getirirken, oyunla ilgili olarak da şunları söyledi; “Küheylan yenilikçi ve cesur bir oyun. İnsanın kendisiyle yüzleştiği birçok soru soruyor, sordurtuyor. Psikoloji ‘Senin bir başka insanla karşılaşmanın mutlaka bir nedeni vardır. Ya sen onun hayatını değiştirmek için gelmişsindir ya da o senin’ der. Oyun, toplum normları adına bireyin tutkusunun söndürülüp söndürülmemesini tartışmaya açıyor.”

Barış Erdenk’in rejisi ile sahnelenen oyunun biletlerine Biletix ve Passo’dan ulaşılabiliyor.

Küheylan Oyun Tarihleri

  • 10 Ekim 2023, Salı - Zorlu PSM Platinum Sahnesi
  • 22 Ekim 2023, Pazar - Zorlu PSM Platinum Sahnesi
  • 23 Ekim 2023, Pazartesi - Zorlu PSM Platinum Sahnesi
  • 31 Ekim 2023, Salı - Zorlu PSM Platinum Sahnesi
  • 18 Kasım 2023, Cumartesi – Ankara MEB Şura Salonu
  • 20 Kasım 2023, Pazartesi – Selçuklu Anadolu Oditoryum

Yorumlar (0)