"Eksi Bir" 46. Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali'nde

KÜLTÜR SANAT 19.12.2023, 15:54
"Eksi Bir" 46. Clermont-Ferrand Kısa Film Festivali'nde

Ömer Ferhat Özmen’in kısa filmi Eksi Bir, 46. Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivali uluslararası ana yarışmasında dünya prömiyerini yapacak.

Fransa’nın Clermont-Ferrand şehrinde bu yıl 46.sı düzenlenecek olan dünyanın en önemli kısa film festivali Clermont-Ferrand Uluslararası Kısa Film Festivaline başvuran 9.500 film arasından seçtiği 64 filmden biri Ömer Ferhat Özmen’in yazıp yönettiği Eksi Bir oldu.

2-10 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde dünya prömiyerini yapacak olan Eksi Bir’in başrolünde Müfit Kayacan yer alırken, filme Aram Dildar, Cem Uslu, Devin Özgür Çınar, Elif Gezgin, Engin Emre Değer, Erol Babaoğlu, Fuat Onan, Nalan Kuruçim, Senan Kara, Şükran Özmen, Tarhan Karagöz, Tutku Erten, eşlik ediyor.

Rûken Tekeş’in yapımcılığını, Deniz Eyüboğlu Aydın, Ali Aga, ve Gizem Alpay’ın ortak-yapımcılığını üstlendiği Eksi Bir, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Luma Kısa Film Festivali ve Sivil Düşün’den yapım desteği aldı.

Ömer Ferhat Özmen’in yazıp yönettiği Eksi Bir’in konusu ise: Bodrum dairesinde yaşayan yeni kiracılardan geldiğine inandığı 'koku'dan rahatsız olan apartman yöneticisi Enver Bey (Müfit Kayacan), onları çıkarmak için apartman sakinlerinden imza toplamaya başlar.

Yorumlar (0)