"En iyi kadın oyuncu" Senan Kara oldu

KÜLTÜR SANAT 02.04.2024, 23:54
"En iyi kadın oyuncu" Senan Kara oldu

17 yıl önce vefat eten tiyatro sanatçısı  Savaş Dinçel’in 82. doğum günü ve oyuncu Şevket Çoruh’un 2017’de kurduğu Baba Sahne’nin 7. yaşı kutlandı. Baba Sahne’de yapılan programda bu yıl 15. kez düzenlenen ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından belirlenen “Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri” verildi.

Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık’ın sunuculuğunu üstlendiği programda Hakan Tabakan “En İyi Yazar”, Volkan Sarıöz “En İyi Yönetmen”, Senan Kara Tutumluer “En İyi Kadın Oyuncu”, Serkan Keskin “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne değer görüldü.

Törene katılan oyuncu Senan Kara Tutumluer, konuşmasında Dinçel ile aynı sahneyi paylaşma imkânı bulduğunu ve bunun kendisi için çok kıymetli olduğunu söyledi. “En İyi Yazar” dalında ödülün sahibi olan Hakan Tabakan’a ödülünü vermek üzere sahneye çıkan oyun yazarı ve senarist Kandemir Konduk da, “Savaş Dinçel buradaki herkes gibi benim de çok sevdiğim çok değerli bir sanatçı. Kendisi ve Müjdat Gezen ile yıllar önce ‘Güldürü Üretim Merkezi’ diye bir yer kurmuştuk. O sırada Savaş bildiğiniz gibi çok iyi bir karikatüristti, politik esprileriyle ve karikatürleriyle bizi her zaman mutlu eden, mizah yapan çok değerli bir dostumuzdu. O dönemde birlikte çalıştığımız için son derece mutluyum. Kendisini sevgiyle ve saygıyla anıyorum” dedi.

Programa katılanlar arasından Mustafa Alabora da Savaş Dinçel ile anılarından bahsederek, Dinçel’in çok konuştuğunu ve kendisine çok konuştuğu söylendiğinde ise “Ben çok konuşmuyorum, kendime saygımdan lafımı kesemiyorum” dediğini anlattı.

Yorumlar (0)