Koleksiyon Hikâyeleri’nin ilk yemeği gerçekleşti

KÜLTÜR SANAT 12.06.2024, 07:55 13.06.2024, 11:06
Koleksiyon Hikâyeleri’nin ilk yemeği gerçekleşti

EMA Kolektif’in organize ettiği “Koleksiyon Hikâyeleri”nin ilk yemeği sanatçı Ebru Uygun x Nezih Barut eşlemesiyle gerçekleşti. Geceye iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı.

Türkiye’nin önde gelen sanatçılarının, önemli koleksiyonlardaki imza eserlerini deneyimlemek, sergilenecek eserlerden referansla koleksiyonların hikayelerini dinlemek ve davet özelinde hazırlanacak menülerini tatmak için Sinem Keskinel ve Zeynep Emeç tarafından kurulan EMA Kolektif’in organize ettiği, “Koleksiyon Hikâyeleri” serisinin ilk yemeği gerçekleşti. 

Pernod Ricard Türkiye ile Original by Nature katkılarıyla gerçekleştirilen Koleksiyon Hikâyeleri’nin ilk konuk sanatçısı Ebru Uygun oldu. Ebru Uygun’un eserlerinden ilhamla, Nezih Barut’un koleksiyonunu ve çağdaş sanat koleksiyonerliğini anlattığı gecede misafirler keyifli dakikalar geçirdi. 

Koleksiyon Hikâyeleri’nin ilk yemeğine aralarında Nezih Barut, Özlem-Saffet Ulusoy Alber Elvaşvili, Reyhan Alper’in de aralarında bulunduğu iş, sanat ve cemiyet hayatından birçok ünlü isim katıldı. 

EMA Kolektif organizasyonu, Pernod Ricard Türkiye ile Original by Nature'nin katkılarıyla gerçekleştirilen “Koleksiyon Hikâyeleri” serisi farklı sanatçılar ve koleksiyonerler onuruna düzenlenecek yemeklerle devam etmeyi sürdürecek.  

EMA Kolektif hakkında: 2021 yılında Sinem Keskinel ve Zeynep Emeç tarafından kurulan EMA Kolektif, çağdaş sanat projeleriyle daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen kurum ve kuruluşların, hem misyon ve vizyonlarına uygun olan, hem de söylemlerinin altını çizen dikkat çekici projelerle bir araya gelmelerine, çağdaş sanatı, çağdaş sanatçıların üretim pratiklerini günlük hayatın her alanına entegre ederek geniş kitlelere ulaşmalarına olanak sağlamaktadır. “Özgün” ve “daha önce örneğine rastlanmamış” projelerin mimarı EMA Kolektif, farklı sanat pratiklerini, projelerine “deneyim alanı” sağlama imkanına öncelik vererek hayata geçirmektedir.  

Yorumlar (0)