Küçükçiftlik Park Bahçe Sineması Balina filmiyle sezon finali yapıyor!

KÜLTÜR SANAT 25.08.2023, 07:33 25.08.2023, 14:53
Küçükçiftlik Park Bahçe Sineması Balina filmiyle sezon finali yapıyor!

29 Ağustos 2023 Salı akşamı KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması’nda, Nuh: Büyük Tufan ve Siyah Kuğu filmlerinin başarılı yönetmeni Darren Aronofsky’nin son filmi “Balina” (The Whale) gösterilecek. Dünya prömiyerini yaptığı Venedik Film Festivali başta olmak üzere yarıştığı festivallerde dakikalarda alkışlanan ve iki Oscar olmak üzere çok sayıda ödüle layık görülen “Balina”, münzevi bir hayat süren bir öğretmenin, kızıyla arasındaki buzları eritme çabasını konu ediniyor.

Brendan Fraser’ın, kendisine En İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar’ı getiren unutulmaz bir performansla hayat verdiği Charlie, dünya edebiyatının en önemli klasiklerinden Moby Dick’teki “beyaz balina”yı saplantı derecesinde seven ve ciddi obezite sorunları olan bir öğretmendir. Yıllar evvel eşinden ayrılarak terk ettiği kızı Ellie’yle arasını düzeltme çabasındadır. Fakat kızına kendini affettirmeye çalışırken işlerin daha da kontrolden çıkmasına yol açar. Senaryosunu Samuel D. Hunter’ın kaleme aldığı filmde ayrıca Sadie Sink, Ty Simpkins gibi isimler de rol alıyor.

KüçükÇiftlik Film Kulübü Sunar: Bahçe Sineması, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da URU organizasyonu ve Türk Tuborg’un katkılarıyla gerçekleşiyor. Kapı açılış saati 19.30, film başlama saati ise 21.00 olan gösterimlerin biletleri biletinial.com’dan temin edilebilir.

Yorumlar (0)