Osman Yağmurdereli özel bir konserle anılacak

KÜLTÜR SANAT 17.06.2022, 11:06 17.06.2022, 15:35
Osman Yağmurdereli özel bir konserle anılacak

2008 yılında aramızdan ayrılan devlet sanatçısı Osman Yağmurdereli, vefatının 14’üncü yılında Atatürk Kültür Merkezinde özel bir konserle anılacak. Sanatseverlerin belleğinde şarkıcı, yapımcı, oyuncu ve siyasetçi kimlikleriyle unutulmaz bir yer edinen sanatçının anısına düzenlenen anlamlı akşamın sunuculuğunu Çiğdem Tunç üstlenirken gecede Yeşim Salkım, Ozan Orhon, Umut Akyürek, İsmail Türüt, Uğur Aslan ve Elif Buse Doğan sahne alacak.

Eğlence ve müzik sektörünü yakından takip edenlerin hafızasında renkli ve sempatik kişiliğiyle yer edinen devlet sanatçısı Osman Yağmurdereli, 23 Haziran akşamı Atatürk Kültür Merkezinde özel bir konserle anılacak. Sunucu ve oyuncu Çiğdem Tunç’un sunumuyla gerçekleşecek bu anlamlı akşamda müzik camiasının sevilen isimleri Yeşim Salkım, Ozan Orhon, Umut Akyürek, İsmail Türüt, Uğur Aslan ve Elif Buse Doğan AKM’nin Türk Telekom Opera Salonu sahnesinde sanatçıyla özdeşleşen şarkılar seslendirecek.

Müzisyenliğinin yanı sıra yapımcı, oyuncu ve siyasetçi kimlikleriyle de kitleler tarafından çok sevilen sanatçının anısına düzenlenen özel akşamda, TRT Müzik tarafından hazırlanan Osman Yağmurdereli belgeseli de gösterilecek. 

55 yıllık yaşamına sayısız başarı sığdıran Osman Yağmurdereli, 2008 yılında aramızdan ayrıldı. Çok yönlü sanatçının vefatının 14’üncü yılında AKM’de sevenlerine sunulan konser, Yağmurdereli’yi eserleri ve sanatımıza katkılarıyla anacak. 

Yorumlar (0)